Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Küşleme Kebaphan: Gaziantep’te Küşleme Nerede Yenir?

Küşleme Kebaphan: Gaziantep’te Küşleme Nerede Yenir?

801
0

Küşleme Kebaphan: Gaziantep’te Küşleme Nerede Yenir?

Küşleme konusu açıldığında nefsin ete doyduğu yer olan Gaziantep Küşleme Kebaphan Hüseyin Usta’dan söz edilmiyorsa o konu hiç açılmamış demektir. Çünkü Gaziantep’te küşleme nerede yenir ve Antep küşlemesi nerede yenir sorularının cevabı bize göre burasıdır.

Hüseyin Usta; 1990 yılında başlamış küşlemelik eti farklı baharatlar ve farklı pişirme teknikleriyle nakış gibi işlemeye.. Başta 4-5 kişilik dükkanıyla kendini müşterilerine tanıtmaya adamış.. Sonrasında Tarihi İpek Yolu üzerinde açtığı lokantayla da iyice ünlendiğinde küşlemenin en doğru adresi olmuş..

Küşleme Kebaphan,Küşleme nedir nasıl yapılır gaziantepKüşleme Kebaphan – Gaziantep’te Küşleme Nerede Yenir?

Son bir senedir mimarisine hayran kalınacak kadar güzel, pencere kenarlarından sandalyelerde ki oymalara kadar tek tek işlenmiş yani özetle her adımına alın teri dökülmüş yeni mekanında hizmet vermeye başlamış.. Yemeklerin güzelliği kadar yemek yenilen mekanın güzelliğini de vurgulamaya çalışan Küşleme Kebaphan’da misafirlere küşlemenin en iyi hali sunuluyor.

Küşleme Kebaphan Hüseyin Usta GaziantepKüşleme Kebaphan – Gaziantep Küşlemeci

Küşleme Kebaphan Kebap Çeşitleri

Küşleme Kebaphan, isminden de anlaşılacağı üzere tam bir kebap evi. Mevsimine göre farklılık gösteren toplamda 60’tan fazla kebap çeşidi mevcut. Klasik kebap çeşitleri olan kuşbaşı, tavuk kebabı, kıyma kebabının yanında mevsimine göre altı ezmeli, keme kebabı, ayva kebabı, soğan kebabı, patlıcan kebabı, sarımsak kebabı, yenidünya kebabı gibi farklı meyve ve sebzelerle eti buluşturup damaklarda eşsiz bir tat bırakan daha birçok kebapları var.

Küşleme Kebaphan,Gaziantepte küşleme kebap nerede yenirKüşleme Kebaphan – Gaziantep’te Küşleme ve Kebap Nerede Yenir?

Bunların yanında Küşleme Kebaphan‘da her zaman bulabileceğiniz fırından yeni çıkmış kıtır kıtır, içindeki et ve sebzelerin renk uyumu ile insanı mest eden lahmacunundan söz etmezsek olmaz. Yine bol kıyma ile yapılan simit kebabı da kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor. Açık ayran, cacık ve salatayla ikram edilen bu kebap çeşitlerine odun ateşinden yeni ayrılmış dumanı üzerinde ekmekler eşlik ediyor. Ev yapımı ve mükemmel kabarmış ekmekleri tek kelimeyle enfes!

Küşleme Kebaphan,Gaziantepte lahmacun nerede yenirKüşleme Kebaphan – Gaziantep’te Lahmacun Nerede Yenir?

Küşleme Nasıl Yapılır? Nasıl Pişirilir?

Bu kadar çeşit arasında ben seçim yapamam diyenlerdenseniz sizler için hazırladıkları tavsiye menü her masada yer alan çatal, bıçak ve kaşık üzerine sarılı bir şekilde mevcut. Tavsiye edilen lezzetler arasında Kuşbaşı Kebabı, Simit Kebabı ve etin en lezzetli hali tabiki küşleme yer alıyor. Küşleme; her koyundan ortalama 200-300 gram çıkarılıyor. Ve en önemlisi bu yumuşacık et yalnızca tuzla baharatlanıyor. Diğer kebap çeşitlerine göre daha az pişirilen küşleme eti, daha suyu ve kendi yağı üzerindeyken sıcacık servis ediliyor. Herhangi bir başka tada karışmamış olan etin tadı, sulu sulu hali ve mükemmel yumuşaklığı ağızda bir lezzet şöleni yaratıyor.

Küşleme Kebaphan, küşleme eti nasıl olur nasıl pişirilir gaziantepKüşleme Nasıl Yapılır? Küşleme Nasıl Pişirilir? Küşleme Kebaphan

Küşleme Kebaphan Neden Farklı?

Kebabın her halini bulabileceğiniz Küşleme Kebaphan’ın diğer kebapçılardan neden farklı olduğunu Hüseyin Usta’nın oğlu Onurcan Beye sorduğumuzda: “Kebapçılıkta en önemlisi etin iyi olmasıdır. Bizim yıllardır et aldığımız belli kasaplarımız var. Buraya her gün o kasaplardan yüzlerce kilo et geliyor, hepsi de bir yaşında erkek kuzu eti. Bu kaliteli etler yapılacakları kebap çeşitlerine göre ayrılıp işleniyor. Herkes eti bir şekilde alıp baharatlayıp müşterilere sunuyor ancak taze ve kaliteli etten yapılan yemeğin tadı haliyle başka yerde bulunmuyor.” yanıtını veriyor.

Küşleme Kebaphan,antepte küşleme nerede yenir, antep küşlemesiKüşleme Kebaphan – Antep Küşleme Nerede Yenir?

Küşleme Kebaphan: Odun Ateşinde Katmer

Tüm bu kebaplardan sonra tam anlamıyla mükemmel bir tatlı sizleri bekliyor. Antep’in en sevilen tatlılarından olan katmer, Küşleme Kebaphan’da odun fırınında yapılıyor. Bol fıstıklı ve kıtır kıtır hamuruyla fırından çıkarılan Katmer müşterilere enfes sade dondurma eşliğinde sunuluyor.

Küşleme Kebaphan, odun ateşinde katmer nerede yenirKüşleme Kebaphan – Odun Ateşinde Katmer Nerede Yenir?

Çıtır çıtır iki katmer arasına, katmer daha fırından çıkar çıkmaz yani sıcacıkken sade dondurma ilave ediliyor. Ve hemen masalara servis ediliyor. Siz katmeri yerken o sıcaklıkla yavaş yavaş eriyen dondurmanın verdiği hazzı tarif etmek zor. Bana göre katmerin dondurma ile olan mükemmel uyumu Küşleme Kebaphan’da kesinlikle denenmesi gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Küşleme Kebaphan Hüseyin Usta,Gaziantep küşlemeciKüşleme Kebaphan Hüseyin Usta Gaziantep

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Küşleme Kebaphan Hüseyin Usta
Adres: Başpınar Mahallesi, Tarihi İpek Yolu Üzeri Şehitkamil / Gaziantep
Telefon: 0342 3228888 – 0342 3372025
Çalışma Saatleri 09.00 – 22.30 arası

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here