Ana sayfa Mekan ve Restoran Rehberi Köfteci Kirli Ahmet Usta (Besler Kebap): Sivas’ta Köfte Nerede Yenir?

Köfteci Kirli Ahmet Usta (Besler Kebap): Sivas’ta Köfte Nerede Yenir?

1223
0

Köfteci Kirli Ahmet Usta (Besler Kebap): Sivas’ta Köfte Nerede Yenir?

Köfteci Kirli Ahmet Usta, Sivas’ta sanayinin içinde yer alan Sivas köftesi yemek için uğranması gereken mekanlardandır.

Köfteci Ahmet’in kirli lakabı, bu işe ilk başladığı yıllarda kirli bir önlük ile çalışıyor olmasından dolayı kalmış. Yoksa köftede ve mekanda bir kir durumu söz konusu değil. 🙂

Köfteci Kirli Ahmet Usta, Sivas'ta köfte nerede yenir

Sivas Köftesi Nedir, Nerede Yenir?

Baharatsız, ne az  ne çok pişmiş, incecik ve yayvan Sivas köftesi ile meşhurdur. Sivas’ta yoldan geçen herhangi birine Sivas Köftesi yemek istiyoruz nereyi tavsiye edersiniz diye sorsanız muhtemelen alacağınız cevaplardan biri kendisidir.

Köfteci Kirli Ahmet Usta, Sivas köftesi nerede yenir

Köfteci Kirli Ahmet Usta, Sivas köftesi nedir nerede yenir

Sivas Köftesi, yarı yarıya dana ve kuzu etinin satır ile kıyma haline getirildikten sonra tuz ve karabiber ile harmanlanmasından oluşuyor. Köfteye ekmek kesinlikle konulmuyor. Kullanılan etler sinirsiz ve az yağlı.

Köfteci Kirli Ahmet Usta, Sivas'ta en iyi köfte nerede yenir

Sivas’ta Köfte Nerede Yenir?

Köfteci Kirli Ahmet Usta’nın köftesi gerçekten çok lezzetli, en önemli ayrıntı midenizi rahatsız etmiyor. Bir porsiyonda 6 Sivas köftesi bulunuyor bence gayet doyurucu. Hele ki kendi yaptıkları enfes tırnak pide ile kontrolden çıkabilirsiniz. Yine sıcacık servis edilen köy ekmekleri enfes.

Fiks bir menü konsepti var. Siz daha masaya oturur oturmaz mercimek çorba, açık köpüklü ayran ve mezeler masaya geliyor. Mercimek çorba ve ayran güzel. Üstelik ayran ve mezeler sınırsız. Ortalama köfte servisi mekanın yoğunluğuna bağlı olarak 15-25 dk. arasında sürüyor.

Bu arada tava yoğurdu da lezzetli. Ben köfteye yoğurdu ayrandan daha çok yakıştırıyorum.

İkramların sınırsız olması güzel bir artı. Mezeler, köfteler gelene kadar gözlerinizi güzelce doyuruyor.

Köfteci Kirli Ahmet Usta, En iyi Sivas köftecileri

Sivas Köfteci Kirli Ahmet Yenilenmiş

Köfteci Kirli Ahmet Usta, 3 yıl önce sağlam bir iç mekan restorasyonu geçirmiş ve kurumsallaşma yolunda adımlar atılmış güzelde olmuş.

Mekan sahipleri bana kızmasın biraz da eleştiri yapmak istiyorum. Bildiğimiz Köfteci Kirli Ahmet eskiden alabildiğine salaş, keyifli ve çok lezzetli bir mekandı. Şimdi oldukça ihtişamlı kocaman bir salon, şaşalı taşlar, spotlar, led ışıklı tavanlar, duvarlar ile mest olunası bir kılıfa bürünmüş. Buraya kadar her şey çok güzel. Lakin bu kontrolsüz büyümenin veya şöhretin bir bedeli midir bilmiyorum ama sanki kalite ve hizmet eski günlerini özletiyor, hizmet ve servis oldukça yavaşlamış.

Köfteci Kirli Ahmet Usta, Sivas köfte nerede yenir

Sivas’ın en iyi köftecisi olarak bilinmesine rağmen hijyen ve kalite konusunda geliştirilmesi gereken bazı noktalar var. Bence dışarıdan bir gıda mühendisi veya hijyen denetim hizmeti veren bir firma ile anlaşıp bu çok önemli noktaya bir merhem bulmaları gerekiyor.

Yinede ısrarla tavsiyemdir. Sivas’a gelenlerin mutlaka uğraması gereken lezzetli Sivas Köftesi yapan mekanlardandır Köfteci Kirli Ahmet.

Denemeye değer. Kapanışta güzel bir kahve içmeyi unutmayın.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Köfteci Kirli Ahmet Usta,Sivasta köfte nerede yenmeli

Köfteci Kirli Ahmet Usta Sivas adres telefon

Diğer Sivas Lezzet Durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Etiketler: Köfteci Kirli Ahmet menü, Sivas köftesi nerede yenir, Köfteci Kirli Ahmet fiyatlar, Sivas’ta köfte nerede yenir, Köfteci Kirli Ahmet Sivas Köftesi.  

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here