Katar Yemekleri: Katar Yeme İçme, Katar’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Katar Yemekleri: Katar Yeme İçme, Katar’da Ne Yenir, Ne İçilir?

Katar Yemekleri hakkında bilgi vereceğimiz yazımızda ağırlıklı olarak “Katar’da ne yenir?“, “Katar’da ne içilir?” ve “Katar’da nerede ne yenir?” gibi soruların cevaplarına bakıp Katar yeme içme dosyamızı tamamlayacağız.

loading...

Katar bizce Gurme gezileri için dünyanın en iyi 10 rotasından biri.. Katar Yemekleri ve Katar mutfağı seçenekler değerlendirildiğinde gerçekten de çok geniş bir yelpazeye sahip. Aynı zamanda her ülkenin mutfağıda çok kaliteli bir şekilde sunuluyor.

Özellikle Katar‘ın modern başkenti Doha, hem Arap hem de dünya mutfağından lezzetli alternatifleriyle misafirlerini ağırlıyor. Doha’da gezilecek yerler sırasında bu lezzetlerin tadına bakmayı atlamayın.

Katar 563 km’lik kesintisiz kıyı şeridi ile bir deniz ülkesi.. Dolayısıyla Katar‘da birbirinden taze ve lezzetli deniz ürünlerini bulabilirsiniz. Özellikle Doha sahil kesiminde yoğunlaşan balık restoranları size üst düzey lezzet deneyimi yaşatacak. Servis edilen kalamar, karides ve ahtapotlar hem meze olarak hem de salata ve ana yemeklerde sunuluyor. Aynı zamanda Doha balık restoranları somon gibi ithal balıkları, Basra Körfezinden tutulan yerel deniz ürünleri ve yanında sunulan bölgeye özgü meze ve salatalar ile de göz dolduruyor.

Katar yeme içme konusunda Arap mutfağının en önemli simgelerinden biri olan Humus mutlaka yemenizi önerdiğimiz lezzetlerin başında geliyor. Çeşitli baharat ve otlar ile farklı farklı tarzlarda yapılan Humus hem ana yemeklerin yanında hem de yemek öncesinde meze olarak servis ediliyor.

Katar Yemekleri,Katar'da Ne Yenir, Katar yeme içme humusKatar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir? – Humus

Yine tabule ve taze baharatlı domates sos eşliğinde sunulan falafel mutlaka yemeniz gereken lezzetlerden..

Katar Yemekleri, Katar'da Ne Yenir, Katar yeme içme tabuleKatar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir? – Tabule

Katar Yemekleri, Katar'da Ne Yenir, Katar yeme içme falafelKatar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir? – Falafel

Balık tercih etmeyenler için şehirde steak ve diğer et alternatifleri de mevcut. Katar‘da etler hem ızgara olarak hem de farklı otlar ve yöreye özgü soslar ile pişirilip servis edilebiliyor. Baharatlı pilav eşliğinde sunulan et yemekleri ve et soteyi de alternatifler arasında sayabiliriz.

Katar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir? – Et Sote

Katar hakkında bilgi detaylı bilgiyi Katar gezilecek yerler isimli yazımızda verdik. Katar nüfusunun çoğunluğunu yabancılar oluşturuyor. Dolayısıyla farklı ülkelerin mutfaklarını, burger, kebap, pizza ve makarna gibi diğer fast food alternatiflerini çok lezzetli olarak bulacak ve bu deneyimi çok kaliteli mekanlarda yaşayacaksınız.

Katar‘da İtalyan yemekleri, Fransız Yemekleri, Hint YemekleriÇin Yemekleri ve diğer Uzakdoğu yemekleri ile birlikte bir çok farklı ülke mutfağını deneyimleyebilirsiniz.

Katar Yemekleri, Katar'da Ne Yenir, Katar yeme içmeKatar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir?

İtalyan mutfağının en meşhur lezzetleri olan makarna ve pizza Katar‘da oldukça popüler. Özellikle deniz mahsulleri ile hazırlanan pizzalar çok rağbet görüyor.

Türk mutfağında da önemli bir yere sahip olan kebaplar çok ucuz olmasa da Katar‘da keyifle yiyebileceğiniz lezzetler arasında yer alıyor. Tat konusunda gayet başarılı olan bu kebapçılar ile şehrin her köşesinde karşılaşmanız mümkün.

Katar Yemekleri, Katar'da Ne Yenir, Katar yeme içme kebapKatar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir? – Kebap

Yine şehrin herhangi bir noktasında karşınıza çıkabilecek çay ile servis edilen kruvasan, nefis tereyağ ve peynirler Fransız yemeklerinin Katar‘da en önemli temsilcilerinden..

Katar‘da en çok tercih edilen alternatiflerden biri de şüphesiz Çin Yemekleri.. Doha‘da yer alan Çin restoranlarında tatlı ekşi özel soslar ile pişirilen kırmızı et ve tavuk şehirde oldukça popüler. Sebzeli pilav da rağbet gören diğer Çin yemekleri arasında yer alıyor.

Katar Yemekleri, Katar'da Ne Yenir, Katar yeme içme cin uzakdoğu yemekleriKatar Yemekleri – Katar’da Ne Yenir? 

Katar‘da tüm yıl yaz mevsimi yaşanıyor. Özellikle haziran, temmuz ve ağustos gibi aylarda sıcaklık 40 derece civarlarında olduğundan en muhteşem lezzet şüphesiz dondurma.. Soğuk ve serinletme özelliği sebebiyle hem sade hemde tatlılar ile birlikte çok fazla tüketiliyor.

Katar’da Ne İçilir?

Alkol yalnızca otellere bağlı restoran ve işletmelerde veya özel kulüplerde bulunuyor. Musluk suyunu güvenle içebilirsiniz fakat çoğu otel ve restoran şişelenmiş su servis ediyor.

Diğer Katar yazılarını okumak için buraya tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Katar Gezilecek Yerler: Katar’da Ne Alınır, Ne Yapılır?

Etiketler: Katar Yemekleri nelerdir, Katar Yemekleri nerede yenir, Katar Yemekleri mekanları, Katar Yemekleri isimleri, Yöresel Katar Yemekleri, Yerel Katar Yemek, Katar’da nerede ne yenir, Katar gurme mekanlar, Katar yeme içme mekanları.

loading...

Yorum Yazın

Facebook ile Yorum Yazın