Kaş’ta Kebap Nerede Yenir? Chillies Kebap Kalkan

Kaş’ta Kebap Nerede Yenir? Chillies Kebap Kalkan

Kaş’ta Kebap Nerede Yenir diye soranlar bence Kalkan’a yolu düşürüp Chillies Kebap’ta mutlaka kebap yesinler. Antalya ve özellikle Kaş denildiğinde akla genelde ilk deniz mahsulleri geliyor olsa da bu yörede kebapta oldukça popüler.. Özellikle Chillies’te yatık döner ve kebap yemeden dönülmez.

Kaş Kebapçı önerimiz: Chillies Kalkan

Malumunuz Kaş’a bağlı Kalkan mahallesi yabancı turist popülasyonunun oldukça yüksek olduğu bir yer. Chillies ise Kalkan’da 27 yıllık tecrübesi ile kendisine milli bir misyon edinmiş. 1. sınıf malzemelerden bol porsiyonlu kebaplar hazırlayarak Batı Antalya’ya gelen yabancı turistlere ülkemizin güzide kebaplarını yıllardır tanıtmaya çalışıyor. Dolayısıyla Chillies’in Antalya’da yabancı turistlere kebabı en çok sevdiren restoran olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bize göre başarıyla sürdürdüğü misyonu ve lezzetleri kebapları ile Kaş’ta kebap Chillies’te yenir.

Kaş'ta Kebap nerede yenir,Çökertme kebabı Chillies KalkanÇökertme Kebabı Chillies Kalkan – Kaş’ta Kebap Nerede Yenir?

Burası aynı zamanda Kalkan’ın ilk ve Kaş’ın en iyi kebapçıları arasında yer alıyor. Yaklaşık 300 kişilik oturma kapasitesine sahip Chillies geniş bir salon, rahat oturma grupları ve 30’dan fazla kebap çeşidiyle hem gözü hem gönlü doyuruyor. Son ziyaretimizde Kalkan’da geçirdiğimiz 2 gün boyunca Türk mutfağının Kaş’ta en iyi temsilcilerinden biri olan Chillies Kebabs World’te bol bol kebap tükettik. Masaya oturur oturmaz sıcak lavaş ikram ediyorlar.

Kaş'ta Kebap yeme içme mekanları,Kaş ne yenir Chillies KalkanKaş Kebap öncesi sıcak lavaş ikram – Chillies Kebap Kalkan

Chillies menüsünden denediklerimiz arasında Çökertme Kebabı, Beyti Sarma, Ali Nazik, Fıstıklı Kebap gibi kebap çeşitleri ve Yatık Döner, Kanat Izgara gibi çok beğendiğimiz diğer lezzetler yer alıyor. Kebaplar gayet bol porsiyon ve başarılıydı. Özellikle Fıstıklı Kebap efsaneydi.

Kaş'ta Kebap beyti sarma nerede yenir,Antalya Chillies KalkanKaşta Kebap Beyti Sarma – Chillies Kalkan

Kaş'ta Kebap en iyi kebapçılar,Ali nazik Chillies KalkanAli Nazik (Ale Nazik) Chillies Kebap Kalkan – Kaşta kebap nerede yenir?

Kaş'ta Kebap döner nerede yenir,cağ kebabı yatı döner Chillies KalkanChillies Kalkan Yatık Döner (Cağ Kebabı) – Kaşta kebap mekanları

Etleri Antalya yaylalarında yayılan hayvanlardan seçiyor ve kendi kontrollerinde kestiriyorlar. Chillies’te tüm et ürünlerini gözünüz kapalı yiyebilirsiniz. Bunun dışında menülerinde taş fırında pide, lahmacun, pizza ve dürüm gibi alternatif lezzetlerde var. Unutmadan vejetaryenlere özel kebaplar ve farklı seçeneklerde menülerde mevcut. Tatlı olarak ise el yapımı künefeyi öneririz.

Kaş'ta Kebap ızgara nerede yenir,Kaş Chillies KalkanChillies Kalkan Tavuk Izgara – Kaş’ta ızgara nerede yenir?

Kaş'ta Kebap pide nerede yenir, pideler Chillies KalkanKaş’ta pide nerede yenir? Chillies Kalkan Antalya

Kaş'ta Kebap künefe nerede yenir,ev yapımı künefe Chillies KalkanKaşta Kebap tavsiye Chillies – Kaş künefe nerede yenir?

Kaş’ta Kebap Tercihimiz Chillies

Biz özel bir durumumuz olmadığı sürece genelde her yıl tatil için Kaş’ı tercih ediyoruz. Ne zaman tatil için Kaş’a gelsek mutlaka direksiyonu Kalkan’a kırıp ailece yöredeki ilk yemek siftahımızı Chillies’te yapıyoruz. Hatta Kaşta kebap yenilecek çok iyi mekanlar bulamadığımızdan zaman zaman Kalkan’a gidip kebap yeyip döndüğümüz bile oluyor.

Kaş'ta Kebap nerede yenir,Kaş ne yenir Chillies KalkanKaş’ta Nerede Ne Yenir? – Chillies Kebap Kalkan

Tam bir aile işletmesi olan Chillies’te çocuklarınızda, sizde çok keyif alacaksınız. Güler yüzlü hizmet, hızlı servis ve lezzetli kebapları ile tam not verdiğimiz Chillies’te müşteri memnuniyeti bir zorunluluk değil gelenek..

Tatil beldelerindeki restoranlarda en büyük soru işareti bana göre hijyendir. Ben bir mekanda yemek yemeden önce mutlaka o mekanın mutfağına veya tuvaletine bakarım. Restoranlarda genelde mutfaklar müşteriye kapalı ve iç kısımlarda yer aldığı için kontrol etme fırsatınız çoğu zaman olmuyor yada girmenize izin verilmiyor. Fakat tuvaletlere bakma imkanınız her zaman var. Chillies Kalkan her iki açıdan da insana güven veriyor. Tertemiz açık mutfağını hazırlık sürecinde de pişirme esnasında da gözlemleyebiliyorsunuz. Yine bayan erkek olmak üzere ayrı ayrı konumlandırılmış tertemiz tuvaletleri ile saygınlığınızı bir anda kazanıyor.

Kaş'ta Kebap Chillies Kalkan AntalyaChilles Kalkan – Kaş kebapçı tavsiye ve önerimiz

Fiyatlar ise Kalkan gibi lüks bir tatil beldesinde alınan hizmetle kıyaslandığında çok uygun kalıyor. Verdiğiniz paranın karşılığını zerresine kadar alabildiğiniz Chillies Kebap’ta iki kişi ortalama hesap 80 TL ve kredi kartı geçiyor.

Kaş'ta Kebap yerleri Chillies KalkanChillies Kalkan Kaşta Kebap için iyi seçim

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Antalya Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Chillies Kebabs World Kalkan
Adres: Yalıboyu Cumhuriyet Caddesi No: 5 Kalkan – Kaş / Antalya
Telefon: +90 242 8441118 – 541 4752098 – 533 4869617

Etiketler: Kaş’ta kebap restoranları, Kaşta en iyi kebap, Kaş’ta en güzel kebap nerede yenir, Kaş’ta ne yenir, Kaş’ta nerede ne yenir, Kaş yeme içme mekanları.

Emrah AKIN

Gurmex.com kurucusu. Global bir catering şirketinde IT uzmanı. Bundan mütevellit gıda sektörü ile çok haşır neşir. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın