Karbonatlı Su Mucizesi

Günümüzü son zamanlarda en çok meşgul eden bir diğer şey ise karbonatlı su! Peki karbonatlı suyun vücuda olan katkıları ve faydaları neler, hadi hep birlikte öğrenelim.

Karbonatlı su mide ekşimelerine oldukça iyi gelir. Aynı zamanda gaz sıkışması, mide ağrısı gibi hastalıklardan da sizleri kurtarır. Diş beyazlatma gibi faydası vardır. Diş minelerinde sararmalar hisseden bir kişi limon ve karbonat ikilisini birleştirerek dişlerine uyguladığı zaman beyazladığını fark edecektir. Karbonat iştah açar. Yemek yeme problemleri yaşayan ve iştahsızlık çeken bir kişi yemekten önce karbonatlı su içerse, bu onun iştahının açılmasına oldukça fazla yardımcı olur. Zor pişen ve sert olan besinlerin daha hızlı pişmesine yardımcı olur. Örneğin bir patatesi pişirirken içersine bir kaşık karbonat eklerseniz yemeğin daha çabuk ve sık piştiğini de göreceksiniz.

karbonatli-su-faydalari

Cilde büyük faydası vardır. Peeling işlemlerinde de sıkça karbonat kullanılır. Deodorant görevi görür. Vücudun iyi kokmasına ve ter bezlerini de yumuşatmasına yardımcı olur. El ve ayak kokularını ortadan kaldırır. Hatta ve hatta el ve ayak çatlamalarını da düzeltir. Sulandırma koşulu ile güneş yanığı acısını alır. Kepekleri ortadan kaldırır. Kirli ve yağlı yüzeylerin daha çabuk temizlenmesini sağlar. Yapışkanlı etiketlerin çıkarıldıktan sonra yer alan yapışkanlarını da temizler. Ayakkabı, giyecek gibi eşyalarınızın kokularını da ortadan kaldırır.

Kısacası karbonat, bulunmuş olan en mucizevi şeylerden bir tanesidir ve bolca tüketilmesinde sakınca yoktur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın