Ana sayfa Antalya Ne Yenir İçilir Kaison Sushi Uzakdoğu Mutfağı: Antalya’da Suşi Nerede Yenir?

Kaison Sushi Uzakdoğu Mutfağı: Antalya’da Suşi Nerede Yenir?

Kaison Sushi Uzakdoğu Mutfağı: Antalya’da Suşi Nerede Yenir?

Kaison Sushi Antalya‘nın en iyi konumlarından biri olan eski Lara yolunda bulunuyor. Aynı zamanda Uzakdoğu Mutfağında bana göre Türkiye çapında bir marka olmayı kesinlikle hak ediyor. Çünkü Antalya suşi mekanları ve Antalya Uzakdoğu restoranları arasında bence en iyisi burası..

Antalya en iyi Uzakdoğu restoranları arasında Kaison Sushi

Kaison Sushi ismini Thaili şefi ve aynı zamanda ortağı Kaison Duangchan’dan alıyor. Şef Kaison Japonya’nın en iyi şeflerinden eğitim almış donanımlı bir mutfak sihirbazı.. Burada yediğiniz Tayland ve Japonya Mutfağına ait tüm yemekler onun elinden hazırlanıyor. Dolayısıyla ortaya çıkan lezzetin muazzam olduğunu hayal edebilirsiniz sanırım. Mekandaki bir diğer Uzakdoğu Mutfağı olan Çin yemekleri ise Çin Cumhuriyetinden başka başarılı bir şef tarafından hazırlanıyor. Ülkenizde yabancı mutfağa ait yemekleri yerli ve özellikle yetenekli şeflerin elinden yiyebilmek bence büyük bir şans..

Kaison Sushi Lara,Antalya'da suşi ve Pekin ördeği nerede yenirAntalya’da Pekin ördeği nerede yenir?

Antalya’da Suşi Nerede Yenir?

İlk kez bir Uzakdoğu Mutfağı tadacaksanız, burada ne yiyeceğinize karar vermenizin zor olacağına eminim. Zira menü yelpazesi oldukça geniş.. Eğer suşi yiyecekseniz 28 farklı seçeneğiniz var. Bizim Kaison Suşi’de favorilerimiz House Roll, Ebiten Maki ve Volkan Roll oldu.

Kaison Sushi Lara,Antalya en iyi suşi nerede yenirAntalya’da suşi nerede yenir?

Yılan balığı ve kızarmış karides ile yapılan House Roll aynı zamanda mekanın spesiyallerinden biri. Öyle ki Avrupalı misafirlerin ilk tercih ettiği suşilerden biri House Roll oluyormuş. Suşide farklı bir deneyim arıyorsanız mutlaka denemelisiniz.

Ebiten Maki ise çiğ tüketim sevmeyenler için kızarmış karides, avokado ve susam içeriyor. Volkan Roll ise bizim en sevdiğimiz olmayı başardı. İçerisinde somon, yengeç, havyar, salatalık, krem peyniri, Japon ekmeği kırıntıları ve acı sos bulunuyor. Çiğ somon içeren suşi Japon ekmeğine bulanıp kızartılıyor. Kızartma usulüyle yine suşide farklı bir yaklaşım arayanlar için yerinde bir seçim olacaktır. Suşilerin ilk olarak sunumunun fazlasıyla etkili olduğunu söyleyebilirim. Suşi ile beraber aynı servis tabağında yosun salatası, zencefil turşusu ve Wasabi de yer alıyor.

Kaison Sushi,Antalya en iyi suşi house roll ile Ebitan maki ve Volkan rollAntalya en iyi suşi restoranlarından biri

Siparişinize karar verdikten sonra mutfakta siparişiniz hazırlanırken masanıza karides cipsi ve kızarmış pane pirinç topu ikram olarak geliyor. Yemeğinizi beklerken farklı bir kaç lezzet daha tatmış oluyorsunuz.

Kaison Sushi Antalya,Antalyada Uzakdoğu restoranlarıAntalya’nın en iyi Uzakdoğu Restoranları arasında

Antalya’da Pekin Ördeği Nerede Yenir?

Suşi tercih etmeyenler için Çin Mutfağına yönelik iki favorimizden daha bahsedelim: Pekin ördeği ve Çin mantısı.. Pekin’den ithal edilen ördek, önce haşlanıyor ardından kızartılıyor ve son olarak buharda yumuşatılıyor. Bu haliyle ağızda lokum gibi dağılan bir et yemiş oluyorsunuz.

Kaison Sushi Lara,Antalya'da Pekin ördeği nerede yenirAntalya’da Çin, Tayland ve Japonya Mutfağı restoranı – Pekin Ördeği

Antalya’da Çin Mantısı Nerede Yenir?

Çin mantısı ise el açması özel hamurunun içine dana eti konması ve ardından haşlanmasıyla elde ediliyor. Alışkın olduğumuz Türk usulü mantıdan fazlasıyla büyük, etin tadı Türk usulü mantının aksine hamuru bastırıyor. Kırmızı et ve mantı severler için keyifli bir deneyim olacaktır.

Kaison Sushi Lara,Antalya'da Çin mantısı nerede yenirKaison Lara: Antalya’da Çin mantısı nerede yenir?

Uzakdoğu içkileri menüsü göz dolduruyor

Kaison Sushi misafirlerinin Uzakdoğu Restoranından beklentisini içecek menüsüyle de yeterince karşılıyor. Mekanda Japon birası, Umeshu ve Japon şarabı gibi yerel içecekleri bulmanız mümkün. Hiç denemediyseniz, erik likörü yani Umeshu’yu mutlaka tatmanızı öneririm. Bunun dışında klasik meşrubatlar ve alkollü içecekler de mevcut. Suşi tercih edecekler için beyaz şarabı öneririm, yanına çok yakıştığını söyleyebilirim.

Kaison Sushi Lara,Antalya'da umeshu nerede içilirKaison Lara: Antalya’da Umeshu nerede içilir?

Bir Uzakdoğu Restoranı olduğu için ürünlerin %70’ten fazlasının ithal olduğuna şaşırmıyoruz fakat bunun yanında ithal edilen ürünlerin Kaison şef tarafından özenle seçildiğini de eklememiz gerekiyor.

Kaison Sushi,Antalya en iyi sushi restoranı

Kaison suşi sarı ışıklar ve harika müzik seçimiyle çok huzurlu ve sohbete elverişli bir mekan. Tuvaletler temiz. Mutfak ise gözlerinizin önünde. Dilerseniz Kaison şefin maharetli elleriyle hazırladığı sanatsal yemekleri izleyebiliyorsunuz. Buradan keyifle ve farklı deneyimlerle ayrılacağınıza eminim.

Kaison Sushi Antalya adres telefon iletişimAntalya suşi mekanı Kaison

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Antalya Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Kaison Sushi
Adres: Çağlayan Mahallesi, Eski Lara Yolu No: 269/1,  07230 Muratpaşa / Antalya
Telefon: 0242 2488424

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here