Ana sayfa Erzurum Ne Yenir İçilir Kadayıfçı Muammer Usta: Erzurum’da Kadayıf Dolması Nerede Yenir?

Kadayıfçı Muammer Usta: Erzurum’da Kadayıf Dolması Nerede Yenir?

Kadayıfçı Muammer Usta: Erzurum’da Kadayıf Dolması Nerede Yenir?

Kadayıfçı Muammer Usta Erzurum’dan ünü, Türkiye ve hatta uluslararası çapta alıp başını gitmiş biri. Kendisi Erzurum’da kadayıf dolmasının gerçek mimarı. İnanamayacaksınız belki ama Muammer Usta saatte tam 300 (üç yüz) tane kadayıf dolma sarabiliyor. Erzurum’da ziyaret ettiğimiz Kadayıfçı Muammer Usta’nın restoranında Muammer Usta ile bizzat tanışma fırsatına da sahip olduk.

Kadayıfçı Muammer Usta Erzurum

Oldukça misafirperver ve güler yüzlü olan Muammer Usta tam bir gönül insanı. Hem sohbet ettik hem de kendisini bu kadar ünlü yapan Erzurum kadayıf dolmasının sırrını öğrendik. Bu vesileyle de öğrendiklerimizi sizlerle paylaşalım istedik.

Kadayıfçı Muammer Usta bugünlere öyle kolay gelmemiş. Lezzet serüveni 2 metrekarelik mutfakta ve 1990’lı yıllarda başlıyor. Erzurum’da eskiden sadece Ramazan ayında, evlerde yapılan kadayıf sarmasının şeklini ve şerbetini değiştirerek Erzurumluların beğenisine sunmuş. Ve o günden sonraki geçen 28 senelik sürede kadayıf dolması, Erzurum’un bir lezzet simgesi haline gelmiş.

Erzurum kadayıf sarması Kadayıfçı Muammer Usta

Günde sadece 50 tane kadayıf dolması satışı ile başlayan Muammer Usta’nın lezzet serüveni, bugünlerde 5000’leri geçmiş durumda. Yukarıda da bahsetttiğim gibi Muammer Usta bu süre zarfında kadayıf dolması üzerine öyle uzmanlaşmış ki, sadece kadayıf dolması servis eden ve bir saatte tam 300 adet kadayıf dolması sarabilen bir mekan haline gelmiş.

Erzurum kadayıf dolması nasıl yapılır Kadayıfçı Muammer Usta

Erzurum Kadayıf Dolması Nasıl Yapılır?

Elde dökülen kadayıf telinin içi Tortum cevizi ile doldurularak kızartılıyor. Ardından şerbetlenip dumanı üzerinde servis ediliyor. Nefis sıcak Erzurum Kadayıf Dolmasının açıkçası biz müptelası olduk.

Erzurum’a yolunuz düşerse, henüz teknolojiyi işin içine sokmayan ve her aşamada doğal yöntemleri kullanan Kadayıfçı Muammer Usta’ya yolunuzu mutlaka düşürün. Sanatçıların ve siyasetçilerin Erzurum’da uğrak yeri olan bu restoranda siz de Erzurum Kadayıf Dolması‘nı tam merkezinde yemenin keyfini yaşayın!

Ya da Doğu Ekspresi yapıyorsanız tren Erzurum’a gelmeden 1-2 saat önce aşağıdaki telefon numarasından Muammer Usta’ya ulaşın ve kadayıf dolması siparişinizi verin. Tren, Erzurum’da mola verdiğinde Kadayıfçı Muammer Usta çalışanları sıcak sıcak paketlenmiş kadayıf dolmalarını sizin için istasyona kadar getiriyorlar.

Erzurum'da ne yenir Kadayıfçı Muammer Usta

Unutmadan Muammer Usta’da cağ kebabı da yiyebiliyor ve paket servis alabiliyorsunuz. Muammer Usta Erzurum Cağ Kebabı ile ilgili detaylı bir yazı kaleme almıştım linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Erzurum Kadayıfçı Muammer Usta Telefon

Ayrıca, meşhur Erzurum kadayıf dolmasını sevdikleriniz için de paketletip götürebiliyorsunuz. Uzun yola gayet iyi dayanıyor. Biz götürdük, çok sevdiler. 🙂

Kadayıfçı Muammer Usta Erzurum

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Erzurum’da Ne Yenir kategorisi mekanları için tıklayın.

Kadayıfçı Muammer Usta Erzurum

Adres: Lalapaşa Mahallesi, Terminal Caddesi, Akgün Sitesi No: 39 Yakutiye / Erzurum
Telefon: 0442 233 62 82

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleGelgör Cağ Kebap: Erzurum’da Cağ Kebabı Nerede Yenir?
Sonraki makaleMalta Köşkü Beşiktaş: İstanbul’da Osmanlı Yemekleri Nerede Yenir?
İstanbul'da doğdum. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda psikolojik danışman olarak çalışıyorum ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Okumayı, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here