İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı: Ataşehir’de Kahvaltı Nerede Yapılır?

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı: Ataşehir’de Yöresel Kahvaltı Nerede Yapılır?

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı İstanbul yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar.

İstanbul’da Kuymak Nerede Yenir?

Eşimle en çok sevdiğimiz kahvaltı mekanı İlknur Hanımın mutfağını yazmaya çalışacağım bugün. Her fırsatta eşi dostu götürdüğümüz, kuymak krizimiz geldiğinde koşa koşa gittiğimiz sıcacık bir mekan burası. Kuymakla büyümüş, Trabzon’da, Samsun‘da yüzlerce kez kuymak yemiş biri olarak mübalağasız söylüyorum İstanbul’un en iyi kuymakçısı kesinlikle burası!

İlknur Hanım Karadeniz mutfağı Ataşehirİstanbul en iyi kuymak – Kuymakların şahı

Futbol ile ilgilenenler bilir dünya şampiyonu bir lisemiz vardır, Trabzon Lisesi. İlknur hanım, o takımın antrenörünün eşi. 🙂 Eğer mekanda rastlarsanız çok güzel anılarla yemeğinize renk katabilir.

İlknur Hanım Ataşehir'de kahvaltı nerede yapılır

Ataşehir’de Kahvaltı Nerede Yapılır?

Mekanda pide hariç çeşit çeşit Karadeniz yemeklerini bulabilirsiniz. Fakat biz burayı hep kahvaltı için ziyaret ettik. Her ne kadar kuymağı ön plana çıkaracak olsam da, şahane bal-kaymak, su böreği, fasulye turşusu kavurması, menemen, sucuklu yumurta, leziz peynir çeşitleri hep hazırda sizi bekler. Hepsi ayrı ayrı güzeller.

Gelelim tekrar kuymağa. Düşünüldüğünde sadece mısır unu, peynir ve tereyağından ne kadar lezzetli bir sonuç çıkabilir diyebilirsiniz. Fakat bu ürünlerin halis hallerini uygun oranlarda pişirebilirseniz ortaya çıkan lezzet gerçekten inanılmaz.

İşte İlknur Hanımın mekanında tükettiğimiz kuymaklardan birkaçı.

İstanbul'da kuymak nerede yenir,İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

istanbul en iyi kuymak İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı en kuymakçılar

Hayatında hiç kuymak yememiş arkadaşlarımın kuymak yemesine aracı olduğumda, ilk lokmadan sonraki suratlarındaki ilk ifadeyi görmek inanılmaz mutluluk verici. Bugüne kadar sevmeyeni görmedim. Eğer kuymak sevmiyorsanız muhtemelen doğru yerde yememişsinizdir.

Ataşehir yöresel karadeniz kahvaltı yerleri

Ataşehir kahvaltı mekanları, İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Dediğim gibi mekanda menemen vb. başka kahvaltı ürünlerini de bulmak mümkün. Hepsi çok lezzetli. Öte yandan, tüm bu lezzetler çok uygun ücrette. Örneğin biz eşimle gittiğimizde banko yediklerimiz, 2 kişilik kuymak, menemen, turşu kavurması, peynir tabağı, bal-kaymak, sayısız çay, üzerine Türk kahvesi. Hesap hiç bir zaman 40 TL’yi geçmedi. Böyle lezzetlere böyle bol ikramlara bu fiyat devede kulak kalır.

İlknur Hanım Karadeniz MutfağıAtaşehir’de kahvaltı nerede yapılır? – Sade menemen

kuymak nerede yenir,İlknur Hanım Karadeniz MutfağıAtaşehir Karadeniz Mutfağı – bal, kaymak, tereyağı

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı kahvaltıDirek ekmek batırmışım, çok belli oluyor 🙂

Bu kadar kuymaktan bahsetmişken kendi yaptığım kuymağı koymazsam uyku uyuyamam. 🙂 Memleketten malzeme geldikçe biz de evde yapmaya çalışıyoruz.

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Sonuç olarak, İlknur Hanımın mutfağı için en iyi Karadeniz lokantası diyemem fakat kuymak konusunda eline su dökebilecek bir yer görmedim. Kuymak sevenler veya denemek isteyenler için buraya uğramanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul Lezzet Durakları için linke tıklayın.

İlknur Hanım Karadeniz Mutfağı

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi, Işıklar Caddesi No: 10/A Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0216 576 0061

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın