Huzur Pide ve Kebap: Rize’de Döner ve Pide Nerede Yenir?

Huzur Pide ve Kebap: Rize’de Döner ve Pide Nerede Yenir?

Huzur Pide ve Kebap 1966 yılında küçük bir lokanta olarak kurulmuş. 50 yıldır aynı yerinde aynı disiplin, temizlik, hizmet ve kalite ile faaliyetlerini Rize’nin en eski lokantalarından biri olarak sürdürüyor.

Huzur Kebap ve Pide, lezzetli ve kaliteli yemekleri ile ünlü, Rize’de herkesin mutlaka bir kere yemek yediği ve yolunun düştüğü yegane mekanlardan.

Huzur Pide,Rizede ne yenir

Hijyen, servis, ilgi ve özen konularında Rize’de örnek bir işletme olarak hizmet çıtasını günden güne yükseltmeye devam ediyor.

Huzur Pide günümüzde 900 metrekare alanda 45 personeliyle 300 kişiye hizmet veriyor. Pide ile başlayan lezzet serüveni döner ve sulu yemek çeşitlerinin de eklenmesi ile damak tadından ödün vermeden devam ediyor.

Huzur Pide,Rizede nerede ne yenir

Rize merkezde bulunan mekan tam bir lezzet durağı. Bol çeşit arasından damak tadınıza uygun mutlaka bir şeyler bulacaksınız. Sulu yemeklerden, pideye, ızgaradan et yemeklerine kadar her türlü lezzet mevcut.

Rize’de Döner Nerede Yenir?

Özellikle döner ve pide çeşitlerini mutlaka denemelisiniz. Odun ateşinde pişen sadece dana eti kullanılarak hazırlanan döneri harika. Ben tercihimi sade dönerden yana kullandım enfes.

Huzur Pide,Rizede döner nerede yenir

Huzur Pide,Rizede ne yenir içilir

İskender kebabını bir Bursalı olarak çok beğendiğimi söyleyemem. Abartılı domates sosu, özensiz kesilmiş pide ve dönerden oluşan karışım bana pek iskender lezzeti vermedi.

Huzur Pide,Rizede yemek nerede yenir

Rize’de Pide Nerede Yenir?

Fakat pidelere ayrı bir parantez açmam lazım. Kapalı kavurmalı pide, kıymalı pide veya kıymalı pide üstü döneri denemenizi şiddetle öneririm.

Huzur Pide,Rizede kapalı kıymalı kavurmalı pide nerede yenir

Huzur Pide,Rizede en iyi pideciler

Huzur Pide,Rize ne yenir

Huzur Pide,Rize yeme içme mekanları

Bunun yanında günlük sulu yemekleri gayet lezzetli. Mercimek çorbası ile güzel bir başlangıç yapabilir ardından herhangi bir sulu yemeği deneyimleyebilirsiniz. Bana sorarsanız patlıcan yemeği ve taze fasulyesi çok güzel.

Huzur Pide,Rize nerede ne yenir

Huzur Pide,Rize yeme içme fiyatlar

Et yemeklerininde her damak tadına hitap edeceğini düşünüyorum.

Huzur Pide,Rizede ne yenir

Tatlı tavsiyesi olarak Turbo der ve susarım. Turbo, üstü kadayıf ve bol fındıktan oluşan sütlaç. Huzur Pideden sütlaç yemeden kesinlikle çıkılmaz. Bir sütlaç aşığı olarak net konuşacağım. Türkiye‘nin herhangi bir yerinde böyle bir sütlacı çok nadir bulursunuz. Tek kelime ile muhteşem.

Huzur Pide,Rizede turbo nerede yenir

Huzur Pide,Rizede nerede yenir

Porsiyonları doyurucu, fiyatlar ortalama 12-20 TL arasında değişiyor. Döner porsiyon 12 TL, İskender 13 TL, Turbo 9 TL.

Rize’nin En Meşhur Mekanlarından

Huzur Pide Rize’de çok meşhur olduğu için genel olarak kalabalık oluyor. Kalabalık olduğu içinde zaman zaman servis aksayabiliyor. Ama servisi itina ile ve olabilecek en yüksek hızda gerçekleştiriyorlar. Hizmet, sunum ve personel gayet iyi. Karadeniz insanının güleryüz ve sıcakkanlılığını fazlasıyla göreceksiniz.

Siz özel olarak istemediğiniz sürece salata, turşu, meze gibi ekstra ikramları yok.

Eğer yemek yemek sizin için sadece karın doyurmak değilde bir kültür ise Huzur Pideci tam size göre. Genel olarak olumsuz bir sürprizle karşılaşmadan, istikrarlı fiyatlar, zengin yemek seçenekleri, temiz ve kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Bunların yanında lezzetli pideler, kebaplar, döner ve ev yemekleri yiyebilirsiniz. Rize merkez çarşısını dolaştıktan sonra kesinlikle uğramanızı tavsiye edeceğim bir mekan.

Huzur Pide,Rizede en iyi döner nerede yenir

Her şeyi bir kenara bırakın da ben şimdi Turbosuz İstanbul‘da nasıl yaşayacağım. Ya rüyalarıma girerse?

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Diğer Rize Lezzet Durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Huzur Pide ve Kebap

Adres: Cumhuriyet Caddesi No: 111 Merkez / Rize
Telefon: 0464 2171511

Emrah AKIN

Gurmex.com kurucusu. Global bir catering şirketinde IT uzmanı. Bundan mütevellit gıda sektörü ile çok haşır neşir. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın