Hasan Usta: Adana’da Adana Kebap Nerede Yenir?

Hasan Usta: Adana’da Adana Kebap Nerede Yenir?

Hasan Usta, 1986 yılında Adana‘da seyyar tezgahta kebap satmaya başlamış. Ardından bir arazide küçük küçük tabureleri ve masaları ile işleri yavaş yavaş ilerletmiş. Seyyardan barakaya barakadan markaya Hasan Usta hikayesi işte böyle başlamış. Yaptığı Adana Kebabının namı Adana’da almış başını yürümüş.

Bu günlere kolay gelinmemiş zahmetsiz rahmet olmaz elbette. Lakin şuanda Adana’nın her köşesinde bir mekanına rastlamanız mümkün. Çocukluğundan beri kebap işinde olan Hasan Ustamız yeme içme sektörünün dragonlarından biridir bizce.

Hasan Usta,Adana'da Adana kebap nerede yenir

Hasan Usta, Adana'da kebap nerede yenir

Hasan Usta, Adanada Adana kebabı nerede yenilir

Adana’da Adana Kebabı Nerede Yenir?

Adana’daki en iyi kebapçı değil belki ama iyi kebapçılardan bir tanesi. Adana’da yaptığı büyük atılım ile taklitlerinin artması yaptığı işin kalitesinin göstergesidir aynı zamanda.

Hasan Ustanın mekanlarının hepsi hıncahınç dolu, masalar dolup dolup boşalıyor, personel arı gibi çalışıyor. Bu haliyle bana Bursa Köfteci Yusuf’u anımsatıyor. Bu kadar yoğun tempoda servisin mükemmel hızlı olması takdire şayan.

Hasan Usta Kebap Adana

Adana Kebabı, ciğeri, et şişi hepsi çok güzel. Masaya ilk oturduğunuzda hemen servisi yapılan meze çeşitleri taze ve lezzetli. Sıcacık, pamuk gibi pideleri ile mezelere dikey bir giriş yaparsanız doyabilirsiniz aman dikkat. 🙂

Hasan Usta, Adana yeme içme

IMG_1700

Hasan Usta, Adana kebap yenilecek mekanlar

Satır kıymadan yapılan Adana kebap güzel pişmiş lokum gibi. Ağzınızda bıraktığı tat şahane, insanın yutası gelmiyor. Lezzetin keyfini sürmek için ağzınızda gezdiriyorsunuz. Yanında yörenin olmazsa olmazı acılı şalgam ve çiğ köfte hepsi çok güzeldi. Şalgam tercih etmeyenler için açık ayran önerebilirim lezzetli.

Hasan Usta Adana kebapçılar

Hasan Usta Adana kebapçısı

Alternatif olarak et şiş, ciğer şiş ve tavuk menüde mevcut. Mekanda en çok tercih edilen lezzet kuşkusuz Adana Kebabı. Garsonlar zaten sipariş alırken et mi kıyma mı diye soruyorlar. Kıyma Adana Kebap, et ise et şiş anlamına geliyor. Et ve ciğerde tercih edilebilir.

Hasan Usta, Adana kebabı

En son yeriniz kalırsa şerbetini güzelce içine çekmiş ve kızarmış bir künefe deneyimleyebilirsiniz.

Hasan Usta,Adanada künefe nerede yenir

Adana’da kebap yenilecek iyi mekanlardan

Hasan Ustamız, Adana’da her kesim insanı buluşturabilen en popüler kebapçıdır. Adana’da kebap yemek için bence iyi tercihlerden biri burası.

Misafirlerinizi, dostlarınızı, sevdiklerinizi gönül rahatlığı ile götürebileceğiniz çok kaliteli bir mekan. Sizi kesinlikle şaşırtmaz. Güler yüzlü personeli, kusursuz hizmeti ve süper hızlı servisi ile çok memnun ayrılacaksınız. Mekan oldukça temiz, porsiyonlar doyurucu ve fiyatlar uygun.

Hasan Usta Adana kebap fiyatları fiyat listesi

Yan tarafında bir bahçesi var eğer bu yoğun kalabalıkta yer bulabilirseniz açık havada oturabilirsiniz.

Genelde kebapçılarda düğünlerden sonra gelen grupları çok fazla göremezsiniz. Hasan Ustada bol bol gelin damat göreceksiniz şaşırmayın.

Yemek sonrası sınırsız çay ikramı ve dostlarınızla sohbet keyfi ise paha biçilemez.

Hasan Usta Adana menü adres telefon

Adana Kebap denince lezzetiyle, hizmetiyle ve servisiyle artık aklıma Adana’nın kebap ekolü Hasan Ustada gelecek.

Ustalarımızın ellerine sağlık.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Adana lezzet durakları için linke tıklayın.

Hasan Usta Kebap

Adres: Yurt Mahallesi, Kurttepe Caddesi, Turgut Özal Bulvarı Adana
Telefon: 0322 2470000

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın