Ana sayfa Gurmex Plus Gurmex Plus: Gastronomik Derecelendirme Sistemi

Gurmex Plus: Gastronomik Derecelendirme Sistemi

637
0

Gurmex Plus: Gastronomik Derecelendirme Sistemi

Gurmex Plus Nedir?

Gurmex Plus; Türkiye’de hizmet veren restoranların Gurme Plus Yazarları tarafından değerlendirilmesi neticesinde yer verildiği bir kategori sistemidir.

Gurmex Plus gastronomik derecelendirme sistemi

Gurmex.com Plus Yazarı Kimdir?

Gurmex.com Plus Yazarı yurt dışında ve yurt içinde aldığı gastronomi eğitimleri ile kendisini ispatlamış, yeme içme camiasında tanınan ve gastronomi alanındaki kariyeri ile herkes tarafından kabul görmüş Gurmex.com yazarıdır.

Sitede biyografisi yer alır, fakat kimliği belirsizdir. Lokantaları habersiz, plansız, tarafsız, maddi kaygı gütmeden, objektif bir değerlendirme yapmak için ziyaret eder. Hiçbir etki altında kalmadan objektif bir değerlendirme yaparak tüm restoranlara layık olduğu yıldızları verme gücüne sahiptir.

Rezervasyonları kendi adına yaptırmaz, kim olduğu da bilinmez. İsimsiz Gurme Plus Yazarı kafasına estiği zamanlarda lokantaları ziyaret ederek işletmelerin istikrarını canlı tutmaya çalışır. Amacı tüketiciyi güncel bilgiler ışığında fazla para harcatmadan doğru lokantalara yönlendirmektir.

Gurmex.com Plus Yazarının profil resmi aşağıdaki gibidir. Tüm Gurme Plus Yazarları için linke tıklayın.

Gurmex Plus restoran değerlendirme ve puanlama sistemi

Lokanta Değerlendirmesi Nasıl Yapılır?

Lokantalar temizlik, lezzet, servis/hizmet, atmosfer ve fiyat performans gibi kriterlere bağlı kalınarak tarafsız şekilde değerlendirilir. Bu değerlendirme sonucunda Gurmex.com Plus kategorisinde yer alan restoran makalelerinin en alt kısmında uygun görülen değerlendirme özeti ve Gurmex Yıldızının karşılığı yer almaktadır.

Gurmex Yıldızı hakkında daha fazla bilgi için linke tıklayın.

Lokantamıza Davet Edebilir miyiz?

Gurmex.com Plus para ile yer alınabilecek bir gastronomik derecelendirme ve değerlendirme sistemi değildir.

Gurmex.com; Gurme Plus yazarlarının restoranlara, habersiz ve plansız ziyaretlerde yukarıda bahsi geçen 5 kritere göre puanlama yapması sonucunda bu kategoride yer vermektedir. Restoranlardan gelecek özel tadım davetleri değerlendirme dışındadır. Hiç bir etki altında kalmadan objektif bir değerlendirme yapılarak tüm restoranlara layık olduğu düşünülen puanlar ve yıldızlar verilmektedir.

Gurme Plus Neyi Hedefliyor?

Asıl amacımız Türk Mutfağının geleceğini kendi etki alanımızda, gücümüzün yettiği kadar savunmak ve üzerimize düşen sorumluluğu sonuna kadar taşımaktır. Tarafsız, maddi kaygı gütmeden, objektif bir değerlendirme yaparak insanları güncel bilgiler ışığında fazla para harcatmadan doğru restoranlara yönlendirmeyi hedefliyoruz.

Farklı farklı özelliklere ve konseptlere sahip restoranları sadece estetik sunumları ve modern teknikleri ile değil her yönüyle inceliyoruz. Mekanları esnaf lokantası, pideci, kokoreççi gibi sınıflara ayırmadan hak ettikleri değeri verip Plus kategorimizde yayınlıyoruz.

Aynı zamanda Gurmex Plus kategorisinde yer alan ve yukarıdaki değerlendirme neticesinde 3.5 puan ve üzeri derecelendirmeye sahip restoranları Gurmex Yıldızı ile ödüllendiriyoruz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Etiketler: Gastronomik derecelendirme sistemi, restoran değerlendirme siteleri, gurmex plus, restoran puanlama sistemi. 

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here