Ana sayfa Biz Kimiz

Biz Kimiz

Biz Kimiz

Gurmex; 2011 yılında temelleri atılan yüzlerce şehir ve ülkeye ait yeme içme kültürü bilgisi veren Türkiye’nin en kapsamlı gurme gezi uygulamasıdır. Merkezi İstanbul’dur. Gurmex Yazarları 124 ülke gezme, 40 ülkeden ve yüzlerce şehirden mutfak, yemek kültürü, sağlıklı beslenme ve nerede ne yenir başlıkları altında web üzerinde içerik üretme imkanı buldu. Ve 9 yıllık zaman diliminde sosyal medya hesaplarımızda toplam 400 binin üzerinde takipçiye ulaştık. Gurmex 2011’den beri yatırımların güvenliğini sağlamak ve işi büyütmek için çalışıyor.

Gurmex uygulaması, gezginlerin yolculuk planlamasına, zaman ve benzin maliyeti hesaplamasına yardımcı olan mobil uygulama ve içerik sağlayıcısıdır. Yazılım, kullanıcıların başta Türkiye olmak üzere dünyanın farklı noktalarında yer alan restoranları, gastronomi rotalarını ve geleneksel lezzetleri keşfetmelerini sağlar. Farklı kullanıcıların deneyimlerini, tavsiyelerini, yorumlarını ve fotoğraflarını inceleyerek seçim yapmasına olanak tanır. Kullanıcılar rota planlayabilir ve ana rotanın 2 kilometrekare yakınında kategoriler ve alt kategorilerden ilgi alanları seçebilir. İlgi alanları harita üzerinde gösterilir, kilometre ve benzin maliyetleri hesaplanır. Bir yolculuk kaydedildikten sonra tekrar kullanılabilir ya da farklı kullanıcılar daha fazla yerel keşif için bu rotalardan faydalanabilir. Uygulama, Google Haritalar API’sini kullanmaktadır. Gurmex sadece IOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda çalışmaktadır.

Gurmex arama, 100 binden fazla ilgi alanına sahip bir veritabanına erişir. Kullanıcılar ayrıca ilgi çekici kategorileri seçerek konumları keşfedebilirler. Kategoriler yiyecek ve içecek, restoranlar, geleneksel lezzetler ve daha fazlasını içerir. Kullanıcılar ayrıca restoran incelemeleri, değerlendirmeleri ve yorumları okuyabilir. Diğer kullanıcıların restoranlar hakkında söylediklerini değerlendirebilir, inceleyebilir ve okuyabilir. Ücretsiz bir Gurmex hesabı olan kullanıcılar, herkese açık bir profille ilgilendikleri konumları, rotaları, restoranları, içerikleri “kaydetme” ve diğer kullanıcılar ile etkileşime girme seçeneğine sahiptir. Gurmex “Keşif”, seçilmiş ülkelerin, şehirlerin, restoranların veya gastronomi odaklı farklı ilgili alanlarının listelendiği kısımdır. (Ör. “Amsterdam’da ne yenir?”, “Erzincan’ın en iyi 10 restoranı”, “Beslenme ve Sağlık” ve “Etkinlik Rehberi”).

Gurmex içeriği, sadece ziyaret edilmesi gereken harika restoranları ve geleneksel lezzetleri kapsıyor ve eşsiz veritabanımız dünyanın en ilginç yerlerini içeriyor. Gurmex, keşif, planlama, rezervasyon ve gezinmeyi ilgi çekici ve sezgisel bir sürece dönüştürerek insanların çevrelerindeki dünyayı tamamen yeni bir şekilde keşfetmelerine yardımcı olur.

Yolculuk Planla

A noktasından B noktasına bir rota oluşturun ve rota üzerinde sevdiğiniz şeyleri keşfedin. Güçlü rota planlayıcımız anında yakıt maliyeti tahmini ve rotanızdan belirli bir mesafede bulunan en iyi mekânları ve yöresel lezzetleri keşfetme işlevi içerir.

Restoranlar

Rotanız boyunca yakınlarda yer alan en iyi restoranları arayın ve sıralayın; incelemelere, tavsiyelere, değerlendirmelere ve fotoğraflara göz atın; İleri seviye filtreleme ile popülerlik, puanlama, kullanıcı bazlı ve hatta raptiye renklerine göre ayırıp en iyi seçenek için karar verin.

Keşfet ve Kaydet

Genel kategorilerimizi, alt kategorilerimizi ve benzersiz aramamızı kullanarak ziyaret etmek istediğiniz mekanları bulun ve kaydedin. Kaydettiğiniz yerler, favori haritalar uygulamanızla sorunsuz gezinme için telefonunuzla senkronize edilir.

Lezzet Haritası

Gurmex, yiyecek ve içecekler için bir lezzet ansiklopedisidir. Rotanız boyunca yakınlarda yer alan yöresel ve geleneksel lezzetleri sıralayın; lezzet fotoğrafına göz atın, detaylı bilgileri okuyun ve en iyi seçenek için karar verin.

Şu ana kadar 5000’e yakın yemek ve malzemeyi lezzet haritamıza ekledik. Her ülkenin, şehrin, ilçenin hatta köylerin; yerel malzemelerini, geleneksel yemeklerini, gizli kalmış tariflerini ve sadece en iyi restoranlarını listelemeye ve tanıtmaya devam ediyoruz.

Siz de izlenimlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın. Hem Büyükannelerinizin tariflerini unutulmaktan kurtaralım hem de geleneksel yemekleri lezzet haritamızda hayat bulsun. Dünyanın otantik lezzetleri ve en iyi restoranlarına yer verdiğimiz bu heyecan verici macerada bize katılın.

Gurmex Ekibi
info@gurmex.com
© 2020 Gurmex – Tüm Hakları Saklıdır