Ana sayfa Sakarya Ne Yenir İçilir Gürkan Restaurant: Sakarya’da Pirzola ve Külbastı Nerede Yenir?

Gürkan Restaurant: Sakarya’da Pirzola ve Külbastı Nerede Yenir?

Gürkan Restaurant: Sakarya’da Pirzola ve Külbastı Nerede Yenir?

Gürkan Restaurant hafta sonu tüm yorgunluğunu atıp dinlenmek isteyenlere gelsin. Ayrıca bu zaman diliminde keyifli bir akşam yemeği de aklınızda bir yerlerdeyse Sakarya Sapanca Gürkan Restaurant size çok uygun bir tavsiye olacaktır.

Gürkan Restaurant Sapanca Nerede?

Adapazarı – İzmit yolu üzerinde, Sakarya Üniversitesi Kampüsü’ne gelmeden evvel sağda kalan restoran ana yol üzerinde ve salaş bir görüntüye sahip olduğundan çok dikkat çekmiyor. Hatta önünde bulunan büfe sebebiyle hiç durmadan basıp gitme ihtimaliniz de oldukça yüksek. 🙂

Gürkan Restaurant, Sakarya'da ne yenirGirişten Bahçeye Açılan Bölüm

Oysa 1972 yılından beri aynı yerinde hizmet veren Gürkan Restaurant günümüzde hala müdavimlerini aynı güleryüz ve hizmet kalitesi ile ağırlamaya devam ediyor. Uzun zamandır ziyaret listemde olan mekanı bir pazar günü ziyaret etme fırsatını yakalıyorum. Bizlerin de tek isteği sakin ve huzurlu bir pazar günü geçirmek, malum pazartesi sendromu ilerleyen saatlerde hepimizi sarmaya başlayacağından biraz huzur ve moral depolamak gerekiyor. 🙂 Mekanın girişine geldiğimizde açıkçası çok fazla salaş bulduğum için biraz tereddütlü ve temkinli olsam da hemen sağımda kalan ızgara şovunu görünce fikrim çabucak değişti. 🙂

Gürkan Restaurant, Sakarya'da nerede yenirGirişte Mangal Şöleni

Buraya çok aç gelmek gerekir iyi ki biz de çok açız diyorum kendi kendime. Girişten iç ve dış mekana açılan bölümler var. Sağ taraf oldukça büyük kapalı bir mekan ve sol tarafta söğüt, çam, ıhlamur ağaçlarıyla örtülmüş yemyeşil bir bahçe karşılıyor bizi. Bahçede de gelişi güzel atılmış masalar mevcut.

Yeşili bol bahçeye göl manzarası da eşlik edince paha biçilmez bir güzellik mest olmamıza yetiyor. Manzarayı seyredebileceğiniz masa bulmak biraz zor. Olan masalarda genellikle rezerve edilmiş. Gürkan Restaurant’a kesinlikle rezervasyon ile gelmelisiniz bu birinci kural. Gerçi biz gelmeden evvel pek çok kez aramış olmamıza rağmen ulaşamadık. Mekan sahipleri çok yoğun olduklarını ifade ediyorlar ama bizce bu bir mazeret değil. Bahçede oturacak yer sayısı yok denecek kadar az. Olan yerlerde ise güneş sorunu olduğundan seçenekler gitgide azalıyor. Yine de göl manzarasını kıyıdan, köşeden görebildiğimiz yeşillikler arasında güzel bir masaya attık kendimizi. Kış aylarında gidecekler için içeride oldukça fazla alan var. Kapalı alanda da yeşillik ve manzaranın esintileri yansıyor.

Gürkan Restaurant, Sakarya'da nerede ne yenir

Gürkan Restaurant, Sakarya'da ne içilir

Sapanca’da Köfte Nerede Yenir?

Gürkan Restaurant ile ilgili aldığımız duyumlara göre burada çok ilginç bir köfte vardı ve daha önce asla yemiş olamazdık. Kesinlikle denemeliydik. 🙂 Dersimize çalışarak gittiğimiz mekanda karışık ızgara sipariş ederek tüm lezzetleri denemeyi hedefliyoruz. Burada elle tutulur somut bir menü yok zaten. 🙂 Izgara üzerine kurulu manzara ve sohbet eşliğinde alkol alınabilecek bir restoran. Dolayısıyla çeşidi söylemek yeterli oluyor. Alkollü olmasına rağmen aileler içinde uygun. Mekanda, nezih bir ortamda yemeğinizi yerken keyif yapabilirsiniz. Izgara yanında söylenecek mezeler de oldukça çeşitli. Vaktinde kereviz salata, közde patlıcan favoriler arasında. Haydari, havuç tarator, çoban salata, kaşık salata gibi pek çok çeşit mevcut.

Gürkan Restaurant, Sakarya'da pirzola nerede yenirKarışık Izgara Tabağı

Ana yemek gelmeden önce göz doyurucu mezeler masayı süslüyor ve açsanız başlangıç için göz doyuruyor. Ekmeklerin kızarmış sıcacık gelmesi ve tereyağ ile acukanın da buna eşlik etmesi ile masanız şölene hazır hale geliyor.

Gürkan Restaurant, Sakarya'da külbastı ızgara nerede yenirAna Yemek Öncesi Muhteşem Üçlü

Sakarya’da Pirzola ve Külbastı Nerede Yenir?

Zaten ızgaralar gelmeden mezelerin tadına iyice varmış oluyorsunuz. Ardından gelen ızgara ise gönülleri fethediyor. Tabakta ilk bakışımı köfteye atıyorum. Gerçekten boyut olarak daha önce hiç görmediğim bir köfte. 🙂 Sanırım normal boyuttaki 3 tane köfte bir araya gelse yine ufak kalabilir bu tombik köftenin yanında. Bu kadar iri olmasına rağmen harika pişirilmiş, denemeniz gerekiyor. 🙂 Karışık ızgara tabağında kuzu pirzola, kuzu külbastı, köfte, közde biber ve domates ile servis ediliyor. Lezzetleri gerçekten şahane. Ayrıca bu şekilde porsiyonlar da oldukça kararında. Hatta biraz fazla bile geliyor diyebilirim. Muhteşem manzara eşliğinde, sadece doğanın ve kuşların seslerini dinleyerek harika bir akşam yemeği yiyoruz.

Gürkan Restaurant, Sakarya'da kuzu pirzola nerede yenir

Hafta sonu olması sebebiyle mekan oldukça kalabalık tabi ki çalışanlar da oldukça yoğun. Bunca yoğunluğa rağmen ilgileri gayet iyi. Yemek sonrası servis edilen meyve tabakları oldukça başarılı. Burada da mevsim meyveleri dışında gelen ballı, bol cevizli muz ile farklı bir ikrama imza atmışlar. Pazartesi için oldukça fazla enerji depoluyoruz.

Gürkan Restaurant, Sakarya'da rakı nerede içilir

Gürkan Restaurant, Sakarya'da ne yenir sakarya yeme içmeMevsim Meyveleri ve Ballı Cevizli Muz Tabağı

Sakarya Sapanca’da en güzel manzaralı mekanlardan biri

Ve tabi ki bunca güzellik arasında güzel demlenen sıcak bir çay biz Karadenizliler için vazgeçilmezdir. Manzaramı alıyorum karşıma, kulağımda kuş, böcek sesleri ve yaprak hışırtıları. Doğayı dinlerken ortamın güzelliğini içime çekiyorum.

Gürkan Restaurant, Sakarya'da ne yenir

Yemek sonrası çay arası çevreyi keşfe çıkmaktan kendimi alamıyorum. Bahçe çevresinde zeytin ağaçları ve çeşitli çiçekler var. Kısa bir yürüyüş bu ziyafet sonrası çok iyi geliyor.

Gürkan Restaurant, Sakarya sapanca ne yenir

Gürkan Restaurant, Sakarya sapanca nerede yenir

Eminim ki Gürkan Restaurant’ta hafta içi çok daha sakin ve huzurlu bir ortam bizi bekliyor olacak. Gürkan Restoran için söyleyebileceğim en önemli şey ise bir kere gidildi mi yıllarca gidilebilecek kadar özel bir mekan. Bu hizmetin, lezzetin, kalitenin tadına varanlar mutlak müdavim olurlar diye düşünüyorum. Dostlarınızla kuracağınız bir çilingir sofrası için size kuşlar ve rüzgarla dans eden yaprak sesleri eşlik edecek. Siz de huzuru bulmak ve kendinizi doğaya bırakıp gerçek lezzetlerin tadına varmak isterseniz doğru adrestesiniz.

Gürkan Restaurant, Sakarya sapanca nerede ne yenir

Gürkan Restaurant, Sakarya sapanca köfte nerede yenir

Özetle göl manzarası ve yemyeşil ortam çok rahatlatıcı. Porsiyonlar büyük, servis güzel, fiyatlar biraz yüksek. Uykuluk, pirzola ve köftesi güzel.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sevgiler.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Sakarya Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Gürkan Restaurant

Adres: D100 Karayolu, Aşağıdereköy Köyü Mahallesi No: 1 Serdivan / Sakarya
Telefon: 0532 163 15 72
Perşembe günleri kapalı

Etiketler: Sakarya’da ne yenir,Sakarya’da nerede yenir,Sakarya’da nerede ne yenir, Sakarya’da pirzola nerede yenir, Sakarya’da rakı nerede içilir.

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here