Greyfurt’un Yararları Nelerdir?

Greyfurt, tam bir C vitamin deposudur. Portakal ile karıştırılıp suyu içildiğinde de muhteşem bir içecek haline dönüşür.

En bilinen yönü ise bakterileri yok etmesidir. Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklarla mücadele eder ve ortadan kaldırır. Diş eti kanamalarını durdurur, tedavi eder. İçerisinde yer alan lycopene ve liminoids maddesi de vücutta ki kanser oranını yarı yarıya indirir. Erkeklerde de prostat hastalığının önüne geçer. Nikotini vücuttan atar. Nitekim sigara içen kişilerin düzenli olarak greyfurt tüketmesi, bu durum ile alakalı nikotinin de vücuttan atılmasına yardımcı olur. Kabızlığı önler. Kolesterolü düşürür. Kalp rahatsızlıkları ihtimalini ortadan kaldırır. Ağız kanseri ihtimalini tamamen yok eder. Zayıflamaya da yardımcı olur. Yemeklerden önce yenmesi durumunda da iştah açıcı özelliği vardır. Bağırsakları düzenli olarak çalıştırır. İdrar sökücü özelliği de bulunmaktadır. Stresi azaltır, sakin olmanızı sağlar. Varisleri tedavi eder. Göğüs hastalıklarına iyi gelir.

Pek çok yönü ile tamamen faydalı bir besin olmakla beraber sizlere de güç veren bir besin takviyesidir. Bu nedenle de sık sık tüketilmesi sizleri her konuda sağlıklı birer birey olmanızı sağlar. Bu nedenden ötürü daimi olarak tüketmenizde de büyük fayda vardır. Doktorlar günde 2 tane greyfurt veya greyfurt suyu tüketen bir kişinin ömrünün uzadığını da devamlı söylemektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın