Ana sayfa Erzurum Ne Yenir İçilir Gelgör Cağ Kebap: Erzurum’da Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Gelgör Cağ Kebap: Erzurum’da Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Gelgör Cağ Kebap: Erzurum’da Cağ Kebabı Nerede Yenir?

Gelgör Cağ Kebap‘tan merhabalar. Erzurum’da cağ kebabı için en iddialı restoranlardan birindeyiz. Şüphesiz Türkiye‘de yemek çok ön planda ve hemen hemen her şehrimiz en az bir yiyeceğiyle ünlü. Erzurum denildiğinde benim aklıma gelen ilk yiyeceklerden birisi kesinlikle cağ kebabı. Cağ kebabı denildiğinde ise aklıma Tatari usulü cağ kebabıyla meşhur Şakir Usta (Gelgör Cağ Kebapçısı) gelir. Çünkü Şakir Usta Erzurum’da en iyi cağ kebabı mekanlarından biridir.

Erzurum'da ne yenir Gelgör cağ kebabı

Erzurum’da sizleri özellikle çarşı bölgesinde olmak üzere çok sayıda cağ kebapçısı karşılıyor. Biz de Doğu Ekspresi rotalarından biri olan Erzurum’a kadar gelmişken cağ kebabının ününü, Erzurum sınırlarının dışına taşıyan üç farklı mekanda denemeye karar verdik. İlk iki denediğimiz mekanı daha önce detaylı olarak kaleme almıştık.

Erzurum’da denediğimiz üçüncü cağ kebabı ise girizgahta belirttiğim üzere Şakir ustanın Gelgör Cağ Kebabı. Erzurum’da iki, İstanbul Ataşehir’de bir şubesi bulunan Gel Gör Cağ Kebap, 1982’den beri aynı lezzette cağ kebabı yapıp müşterilerinin beğenisine sunuyor. Gel Gör’de temizlik, kalite, lezzet, hizmet ve güleryüz kesinlikle bir tesadüf değil ciddi bir alın terinin eseri.

Tatari usulü cağ kebabı Erzurum Gelgör

Erzurum’da en iyi cağ kebabı nerede yenir?

Muş, Bingöl ve Diyarbakır’dan getirtilen kuzu etlerinin Erzurum tuzu ile birleşmesi sonucunda ortaya meşhur nefaset abidesi çıkıyor. Diğer önemli bir husus Gel Gör’de sadece damak tadınıza değil, sağlığınıza da hizmet ediyorlar. Kuzuların kesiminden, hazırlanıp servis edilişine kadar her detayı titizlikle takip ettiklerine şahit olduk. Bana kalırsa Erzurum’da cağ kebabı nerede yenir diye soranlar hiç düşünmeden Şakir ustaya gelsinler.

Erzurum'da cağ kebabı nerede yenir Gelgör

Cağ kebabı, tane tane servis ediliyor ve garsonlar, ellerinde sıcak şişlerle geziyor. İsteyenlere hemen yeni bir porsiyon takviyesi yapılıyor. Servis, müşteri “dur” diyene kadar devam ediyor.

İsteyen bir porsiyonda tamam diyor, isteyen iki-üç-beş… Bu şekilde servis edilmesinin en güzel yanı cağ kebabının sıcak sıcak yenmesi ve soğumasına fırsat kalmaması.

Erzurum'da en iyi cağ kebabı yerleri Gelgör

Genel olarak dürüm yenilmiyorsa, sıcak servis edilen her kebap, bir yerden yemeye başlandığında diğer yandan da hemen soğumaya başlıyor. Cağ kebabında ise böyle bir durum söz konusu değil ve bu da kebabı yemeyi daha da zevkli hale getiriyor. Ayrıca diğer bir güzel yanı ise cağ kebabının yanında servis edilen salata, yoğurt, soğan ve ekmek için ekstra ücret talep edilmiyor olmasıdır.

Gelgör Erzurum Cağ Kebabı

Bizim Erzurum’daki Terminal Şubesine gittiğimiz Gelgör Cağ Kebap, oldukça geniş ve ferah bir ortama sahip. Burası sizin de ailenizle ya da arkadaşlarınızla rahatlıkla gidebileceğiniz ve cağ kebabınızı yiyerek keyifli zaman geçirebileceğiniz nezih bir yer.

Erzurum en iyi cağ kebapçısı Gelgör

Erzurum’a yolunuz düşerse bu enfes lezzeti tatmadan sakın dönmeyin! Erzurum’a gitme imkanı olmayan fakat bir şekilde bu görselleri gördükten sonra canı cağ kebabı çeken okuyucularımızda kesinlikle üzülmesinler.

Gel Gör Cağ Kebap İstanbul

Çünkü İstanbul Ataşehir Watergarden’da Gel Gör Cağ Kebapçısının bir şubesi var. Açıkçası İstanbul şubesinde cağ kebabını hiç denemedik. Ve İstanbul’da cağ kebabını gerçekten çok iyi yapan yerler de var.

Gelgör Cağ Kebapçısı Erzurum

Ancak Gel Gör, İstanbul’daki şubeyi belli aralıklarla kontrol ettiğini söylüyor. Hatta İstanbul’daki cağ kebabının lezzetinin, Erzurum’da yaptıkları cağ kebabından farkının olmadığını da vurguluyorlar. Biz de Gelgör Cağ Kebapçısının yalancısıyız. Denemek isteyenler için bu önemli bilgiyi paylaşalım dedik.

Adres: Watergarden Nostalji Sokağı, Barbaros Mahallesi, Kızıl Begonya Sokak No: 10 C Blok – Dükkan 04 Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0216 504 82 13

Uzun lafın kısası, cağ kebabını ister Erzurum’da ister İstanbul’da yeyin, her nerede olursanız olun bizi de hatırlayın.

Sevgiyle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Erzurum’da Ne Yenir kategorisi mekanları için tıklayın.

Gelgör Cağ Kebap Terminal

Adres: Yenimahalle, 1.Terminal Caddesi, Akgün Sitesi 3. Blok No: 37 Yakutiye / Erzurum
Telefon: 0442 234 21 22

Gel Gör Cağ Kebap Gürcükapı

Adres: Topcuoğlu Mahallesi, Orhan Şerifsoy Caddesi No: 14 Gürcükapı – Yakutiye / Erzurum
Telefon: 0442 213 50 71

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleAvrupa Gurme Gezi Rehberi: Avrupada Gezilecek Yerler
Sonraki makaleKadayıfçı Muammer Usta: Erzurum’da Kadayıf Dolması Nerede Yenir?
İstanbul'da doğdum. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun oldum. Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda lisans eğitimimi tamamladım. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı kurumlarda psikolojik danışman olarak çalışıyorum ve Yıldız Teknik Üniversitesi, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimime devam ediyorum. Okumayı, gezmeyi ve keşfetmeyi çok seviyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here