Eyvan Kebap: Adana’da Kıyma ve Kuşbaşı Kebabı Nerede Yenir?

Eyvan Kebap: Adana’da Kıyma ve Kuşbaşı Kebabı Nerede Yenir?

Eyvan Kebap, 1981’den bu yana işin mutfağında yer alıyor. O yüzden bize göre Adana’da en iyi kıyma ve kuşbaşı kebap yapan kebapçılar arasındadır. Genel olarak Adana‘da ister tablacıda ister restoranda yiyin kötü kebap yemek gerçekten çok zor. Fakat mükemmele yakın kebabı maalesef her yerde bulamazsınız. Eyvan bence mükemmele yakın kebap yapıyor. Benim gözümden Adana’da en iyi Adana kıyma kebabını yapan mekanlar ise şöyle; Eyvan, Kebapçı Mesut, Tarihi Adana Kazancılar Kebapçısı, Mas Kebap, Asmaaltı ve herkesin bilmediği Bolkepçe ile Gönül Kebap’tır. Daha sonra BirbiçerCiğerci Ulaş ve Hasan Usta sayılabilir. İtirazı olan varsa şimdi söylesin yada sonsuza dek sussun. 🙂

Eyvan kebap,Adana'da en iyi adana kebabı nerede yenir

Adana’da Kıyma ve Kuşbaşı Kebabı Nerede Yenir?

33 yıllık lezzet yolculuğunda misafirlerini hiç üzmemiş. servisi, hizmeti ve lezzeti ile Adana kebabı denilince akla ilk gelen mekanlardan. Bakımyurdu caddesinden sonra ikinci şubelerini Turgut Özal bulvarına açmışlar, biz ikinci şubedeyiz.

Ben  kıyma ve kuşbaşı kebap, arkadaşlarım ise ciğer ve kıyma kebap sipariş ediyorlar.

Masayı ilk olarak bir Adana klasiği olan salata ve mezeler süslüyor. Ezme domates salatası, közlenmiş soğan güzel. Mezeler genel olarak doyurucu, taze ve lezzetli.

Öncesinde deneyimlediğimiz etli çiğ köftesini de çok beğendik. İçecek olarak açık ayran ve şalgam mezeler ile beraber masamızdaki yerlerini aldı. Açık ayran köpüklü değil fakat lezzetli.

Eyvan kebap,Adana'da etli çiğ köfte nerede yenir

Garsonların ilgisi ve servisin hızı takdire şayan. Siparişlerimiz masaya 5 dakika içinde geldiğinde o muazzam koku bedenimizin en ücra köşelerini sararken, biz kebaplara saldırmamak için kendimizi zor tutuyorduk. Çünkü öncesinde bu anı ölümsüzleştirmek farz olmuştu.

Eyvan kebap Adana adres telefon

Adana kıyma kebabının kuyruk yağı biraz fazla gibi ama hiç bir önemi yok. Gerçek Adana kebabı lezzeti budur. Adana’da kıyma kebap ve kuşbaşı Eyvan Kebap’ta yenir!

Eyvan kebap,Adana'da en iyi kebapçılar

Eyvan kebap,Adana'da kıyma kebap nerede yenir

Eyvan kebap,Adana'da en iyi kebap nerede yenir

Adana’da Künefe Nerede Yenir?

Eğer yeriniz kalırsa künefesi de denemeye değer. Kebaplar, mezeler, sunum, servis, ilgi ve alaka kusursuz. Fiyatlarda bu aldığımız hizmetlerin bütününe baktığımızda kaliteye göre çok uygun.

Eyvan kebap,Adana'da künefe nerede yenir

Personel için ayrı bir parantez açmazsam kendimi suçlu hissederim. Temiz ortamda sadece işine odaklanan, güler yüzleri ile sizi memnun edebilmek için kırk takla atan mekan personelini canı gönülden tebrik ediyor ve alınlarından öpüyorum.

Turgut Özal Bulvarında bulunan Eyvan size bambaşka bir kebap deneyimi yaşatacak. Çok güzel planlanmış ve nezih bir ortam var. Geniş otoparkı, valesi, narenciye kokulu ferah ve serin bahçesi, çocuklu aileler için oyun parkı ve lezzetli kebapları ile sizleri bekliyor. Yemek sonrası sınırsız çay ikramı ise ayağınıza pranga oluyor. Bir türlü kalkmak istemiyorsunuz.

Eyvan kebap iletişim Adana

Eyvan Kebap serüvenimizi bir kaç cümle ile özetlemek gerekirse fiyat-performans dengesi çok iyi, salatalarda ki yeşilliklerden bulunduğunuz ortama kadar tüm ayrıntılarda kaliteyi hissetmek mümkün.

Güzel hizmet ve lezzetli kebaplar için mekan sahiplerine ve çalışanlarına teşekkür ederim.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Adana Lezzet durakları için linke tıklayın.

Eyvan Kebap

Adres: Turgut Özal Bulvarı, Polisevi Kavşağı, 81075 Sok. No: 2 Seyhan / Adana
Telefon: 0322 2325686
Hergün 24 saat açık

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın