En iyi tava ciğerciler Edirne 2016: Edirne Tava Ciğer Nerede Yenir?

En iyi tava ciğerciler Edirne 2016: Edirne Tava Ciğer Nerede Yenir?

En iyi tava ciğerciler deyince akla ilk Edirne geliyor. Edirne’de Ne Yenir? sorusunun cevabını arayanlardan biriyseniz yemeden dönmemeniz gereken lezzette bu sebeple tava ciğeri olacaktır. Peki Edirne’nin tava ciğerinin sırrı nedir? Gelin kısaca konuya bir bakalım. Öncelikle ciğerler hiç kan kalmayacak şekilde yıkanıyor. Ciğerlerin zarları güzelce soyuluyor. Ardından sinir ve damarlardan eser kalmayacak şekilde temizleniyor. Son olarak ciğerler kimi yerde tuza yatırılıp tüm suyunu salması sağlanıyor kimi yerde dinlendiriliyor. Edirne Tava ciğerinde sadece dana ciğeri kullanılıyor. Çok ince dilimlenen ciğer parçaları una bulanıp kızartıldıktan sonra masanıza enfes bir lezzet olarak servis ediliyor.

Edirne’de ciğer nerede yenir?Edirne’de en iyi ciğerciler? ve Edirne’nin en iyi tava ciğeri nerededir? gibi soruların cevabını arıyorsanız buyurun En iyi Tava Ciğerciler listemize..

1- Ciğerci Niyazi Usta

Ciğerci Niyazi Usta 30 yıldır Edirne’de tava ciğeri yapan müstesna bir mekan.. Bizce kendileri Edirne’nin en iyi tava ciğercisidir. Ciğerleri günlük, taze ve yumuşacık oluyor. Kızarmış yaprak ciğer sevenlerin yegane mekanı burası.. Yanında domates, soğan ve biber olmazsa olmazlardan.. Unutmadan bu mekan Edirnelilerin de tercih ettiği ilk mekandır.

Adres: Alipaşa Ortakapı cad. No: 5/2 Edirne Telefon: 0284 2133372 – 0284 2125244

En iyi tava ciğerciler Edirne, Ciğerci Niyazi UstaEn iyi tava ciğerciler – Ciğerci Niyazi Usta

2- Aydın Tava Ciğercisi

Aydın Tava Ciğercisi, Edirne‘de tava ciğerinin en iyi yapıldığı yerlerden biridir. Ciğerler önce tuza yatırılıp güzelce terbiye ediliyor ve sonra tavaya atılıyor. Domates, soğan ve biber üçlemesi burada çok lezzetli.. Ciğeri kıtır kıtır sevenler için iyi tercih olur. Aydın Tava Ciğer hakkında detaylı bir yazı yazdık okumak için linke tıklayabilirsiniz.

Adres: Tahmis Çarşısı Sk. No: 8 Edirne Telefon: 0284 2141046

En iyi tava ciğerciler, Aydın Tava Ciğer, Edirne tava ciğer nerede yenirEn iyi tava ciğerciler – Aydın Tava Ciğer

3- Meşhur Edirne Ciğercisi Kazım ve İlhan Usta

Meşhur Edirne Ciğercisi‘nin 40 yıllık bir lezzet geçmişi var. Çok ince kesilen dana ciğerlerini 6 saat dolapta bekletiyorlar. Ardından kızgın yağda pişiriyorlar. Mezeler doyurucu ve lezzetli..

Adres: Dilaverbey Mahallesi, Osmaniye Caddesi No: 69 Balıkpazarı / Edirne Telefon: 0284 2121280

En iyi tava ciğerciler, Meşhur Edirne Ciğercisi Kazım ve İlhan Usta,Edirnede tava ciğerEn iyi tava ciğerciler – Meşhur Edirne Ciğercisi Kazım ve İlhan Usta

4- Ciğerci Kemal Usta

Ciğerci Kemal Usta tarihi kapalı çarşının orta kapısından çıkınca hemen sol tarafta küçük dükkanı ile hizmet veriyor. Salaş ortamda hizmet, servis ve sunumu ile enfes ciğer yiyeceksiniz. Ciğeri pişkin ve lezzetli.. Ciğerin yanında sunulan mezeler tabaklar boşaldıkça tekrar servis ediliyor.

Adres: Alipaşa Orta Kapı Cad. No: 3 (Tarihi Alipaşa Çarşısı) Edirne Telefon: 0284 2136475

En iyi tava ciğerciler listesi Edirne,Ciğerci Kemal UstaEn iyi tava ciğerciler – Ciğerci Kemal Usta

5- Tarihi Ciğerci Bahri Bey

Tarihi Ciğerci Bahri Bey‘in ciğeri ve yoğurdu güzel.. Bu mekan çıtır çıtır gevrek ciğer sevmeyenlerin mekanı.. Servis, ilgi ve sunum başarılı.. Mekan oldukça geniş ve havadar.. Kendileri Edirne’nin en ucuz ciğercisi‘dir.

Adres: Meydan Mahallesi, Yediyolağzı Sokak, Havlucular İşhanı No: 5 Edirne Telefon: 0539 6073934

En iyi tava ciğerciler, Tarihi Ciğerci Bahri BeyTarihi Ciğerci Bahri Bey – En iyi tava ciğerciler Edirne


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Etiketler: En iyi tava ciğerciler, Edirne’de en iyi tava ciğerciler hangileri, Edirne’de tava ciğer nerede yenir, Edirne tava ciğeri en iyi, Edirne tava ciğer nerede yenir, Edirne en iyi tava ciğerciler. 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın