Değirmen Odun Köfte Salihli: Manisa’da Odun Köfte Nerede Yenir?

Değirmen Odun Köfte Salihli: Manisa‘da Odun Köfte Nerede Yenir?

Yarım asırlık geçmişi ve kendine has stili ile şişte pişirdiği köfteleri servis eden Değirmen Odun Köfte‘den bahsetmek istiyorum. Malumunuz güzide şehrimiz Manisa‘nın Salihli ilçesi odun köftesi ile meşhurdur. Odun köftesi kuzu eti ve bolca kuyruk yağı ilavesi ile yapılıyor. Salihli’de odun köftesini yiyebileceğiniz iyi mekanlardan biri bence Değirmen Odun Köfte‘dir.

Masaya oturur oturmaz salata, bütün közlenmiş domates ve biber servis ediliyor. Közlenmiş domatesi lezzetli.. Salatada kullanılan halis yöre zeytinyağı ve yanında gelen ekmekte gayet başarılı.. Köfte ile iyi gider diye söylediğimiz manda yoğurdunu da beğendik. Öncesinde bir çorba içsek güzel olur derseniz mercimek çorbasını deneyimleyebilirsiniz, et suyundan yapılıyor fena değil fakat her damak tadına hitap etmeyebilir.

Değirmen Odun Köfte, Salihli’de yol üstü lezzet durakları arasında en bilinenlerdendir, o yüzden servis yoğunluğa göre yavaşlayabiliyor. 10 dk. bekledikten sonra nihayet odun köftelerimiz masaya geldi, 1 porsiyonda 5 köfte var.

İlk dikkatimi çeken hafif kuzu kokusu oldu. Kuzu etinden, meşe odununda pişmiş ilk köfteyi ağzıma attığımda dilime değişik, buruk bir tat geldi. Meşe odununda piştiği için hafif bir is tadı var sanki ve çok pişirilmediğinden köfteler biraz sulu.. Velhasıl kelam bence gayet yalın ve leziz bir köfte.. Lezzet elbette göreceli kimilerimiz beğenmeyedebilir. Lakin farklı bir tada sahip olması hasebiyle gurmelere parantez içinde duyurulur 🙂 Özellikle kimyon, kırmızı biber, kekik ve tuzu tabağa döküp odun köftesini bu karışıma bandınız mı “Allah’ım sana geliyorum!” moduna geçmeniz muhtemel..

Köfteler çok pişirilmediği için haliyle içleri biraz çiğ kalıyor. Eğer tercih etmediğiniz bir durum ise garsonlara özellikle iyi pişmiş istediğinizi söyleyin. Odun köftesi, közde tam domates ve manda yoğurdu üçlemesini gayet başarılı buldum. İçecek olarak mekanda alkol servisi de var. Alkolsüz içecek olarak ayran deneyebilirsiniz güzel..

Şöyle şekerinizi yükseltecek bir şeyler sorarsanız Kemalpaşa tatlısı tercih edilebilir, benim hususi tavsiyem Manisa‘ya kadar gelmişken mekanda Kırkağaç kavunlarından yiyin, bal ballll..

Genel olarak mekan ile ilgili gözlemlerimi özetlersem; Değirmen Odun Köfte‘nin çok talep gören bir köfteci olduğunu dikkate aldığımda servis gayet iyi diyebilirim. Garsonlar ilgili ve nazik, etrafınızda dört dönüyorlar. Mekan oldukça ferah ve büyük..

Gözlemlediğim handikaplar ise fiyat performansa göre oldukça yüksek, 1 porsiyonda 5 köfte var. Aynı zamanda şiş ile piştiği için köftelerin içi biraz boş kalıyor. Eğer yaz aylarında giderseniz karasinekler başa bela..

Son olarak mekanda ilk çay ikram diğerleri adisyona ekleniyor. Yapmayın kardeşim yaaaa güzelim lezzeti, hizmeti bir bardak çaya ne olur zayi etmeyin!

Özetle lüks, şatafat, sunum çılgınlıkları aramıyor ve sadece lezzet peşindeyseniz bu salaş köfteciden yani Değirmen Odun Köfte‘den yüksek ihtimal memnun ayrılacaksınız.

Uğrarsanız beni hatırlayın..

Sevgiyle kalın..

Değirmen Odun Köfte
Adres:  Yeşilyurt, Abay Bulvarı, İzmir Asfaltı, Merkez Salihli / Manisa
Tel: 0236 7142173

loading...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın