Ana sayfa Gaziantep Ne Yenir İçilir Cumba Künefe: Gaziantep’te Künefe Nerede Yenir?

Cumba Künefe: Gaziantep’te Künefe Nerede Yenir?

1061
0

Cumba Künefe: Gaziantep’te Künefe Nerede Yenir?

Gaziantep en iyi Künefe

Cumba Künefe Antep fıstığının en çok yakıştığı tatlılardan biri olan künefeyi çok iyi yaptığı için soluğu burada aldık. Gaziantep‘te kendilerini kuruyemişçi olarak yıllardır zaten tanıyorduk. Son 5 yıldır sundukları birbirinden enfes Antep künefesi ve kırkı aşkın künefe çeşidiyle bizi kendilerine hayran bırakmaya devam ediyorlar. Dolayısıyla Gaziantep künefe nerede yenir sorusunun cevabı bizim için kesinlikle burası.. Tam bir künefe dünyası olan Cumba Künefe‘de çiğ kadayıfından yağına, kaymağından fıstığına hatta tatlının yanında ikram edilen sütünden dondurmalara kadar her şeyi kendileri üretiyorlar. Tatlıda istenilen kıvama ulaşılması ve tadın zevk vermesi için gerekli olan tüm doğallığı şüphesiz bu şekilde sağlıyorlar.

Cumba Künefe,Gaziantep en iyi künefeCumba Künefe – Gaziantep en iyi künefe

Cumba Künefe’nin sahibi Coşkun Bey “Çocukluğum künefecilerde geçti benim, küçük yaşta temelden öğrendim künefe yapmayı.. Belli bir yaşa gelince iki sandalyeli küçük bir dükkanımız vardı. Künefenin hasını yaptıkça tanınıp büyüdük, şimdiyse Gaziantep’ten farklı şehirlere, yeri geliyor farklı ülkelere açılıyoruz.” diye özetliyor bu enfes lezzet yolculuğunu..

Cumba Künefe,Antep künefe nasıl yapılırGaziantep Cumba Künefe – Antep künefesi nasıl yapılır? 

Gaziantep künefe yerleri arasında Cumba Künefe’nin Farkı

Ayrıca bu ilerlemeyi ve Cumba Künefe’yi diğer künefecilerden farklı kılan üç şey olduğunu;

  • Kullanılacak tüm malzemeyi zeminden temin edip en kalitelisine ve en doğalına ulaşmak,
  • İşçinin işçisi olarak dükkan açık olduğu sürece yanlarında bulunup elinden geleni yapmak,
  • Yaratıcılığını kullanarak her zaman farklı ürünler ortaya koymak şeklinde dile getiriyor.

Cumba Künefe,Antepte künefe nerede yenirCumba Künefe – Gaziantep künefe nerede yenir?

Otuzunu yalnızca Cumba Künefe’de bulabileceğiniz kırkı aşkın çeşitleri var. Böylece sıcak sevene de soğuk yemeyi tercih edenlere de, bol fıstık bol kaymak tercih edenlere göre de uygun seçenekler bulunuyor.

Cuma Künefe‘nin işletme felsefesi ise başarının tesadüf olmadığını gayet açık ifade ediyor. “Tatlının mimarı olmak, elindeki malzemeyi herkesten farklı kullanmak, farklı tatları bir araya getirmek ve müşteriye sürekli bunları sunmak gerekiyor. Müşteriyi tek bir tercihe alıştırmak vazgeçilmezliği önlüyor.” Tamamen bu düşünceyle hareket eden Cumba Künefe ekibi farklı sunumlar ve farklı tatlar ile müşteriye kendini sevdirmeyi gerçekten iyi biliyor.

Cumba Künefe hasır GaziantepCumba Künefe – Gaziantep en iyi künefe nerede yenir?

Antep Künefesi ve Cumba Künefe Çeşitleri

Pek bir taze fikir olan “Hasır” altta çiğ kadayıfın üstüne bol kaymak, Antep fıstığı ve tekrar çiğ kadayıfın konulup pişirilmesi ve şerbetlenmesiyle yapılıyor. Hafif sevenler için tam bir lezzet şöleni..

Cumba Künefe, gaziantepte kadayıf hasır nerede yenirCumba Künefe Gaziantep Hasır

Ben bol fıstık sevenlerdenim diyorsanız çiğ kadayıfın bol fıstıkla harmanlanması ve bu işlemin birkaç defa tekrarlanıp üst üste konulması ve piştikten sonra şerbetlenen “Fıstıkzade” ise tam sizlik.. Antep fıstığının en kalitelisinin kadayıfla dansı tadılması gerekenlerden..

Cumba Künefe, gaziantep künefesi fıstıkzadeGaziantep Cumba Künefe Fıstıkzade

Ben Antep fıstığımı bütün, fıstıkla kadayıf arasında ise kaymak görmek isterim derseniz “Billuriye”, Fıstıkzadeyle Billuriye arasında kaldım derseniz yarı Fıstıkzade yarı Billuriye yiyebilirsiniz.

Cumba Künefe, billuriyeBilluriye veya yarı Billuriye yarı Fıstıkzade – Gaziantep Cumba Künefe

Peki alışılagelmiş hali ufak porsiyonlu fıstık ezmelerini farklı bir şekilde görmeye ne dersiniz? Mesela altta ve üstte fıstık ezmesi ortalarında da mis gibi kaymak olsa? “Ezmeli özel” tam da bu lezzeti sizlere sunuyor.

Cumba Künefe ezmeli özel, gaziantep künefesi nerede yenirCumba Künefe Gaziantep Ezmeli Özel

Kaleme alabildiğimiz tatlar bunlar ancak alamadığımız onlarca çeşidin de tadının enfes olduğuna eminim.

Yazının sonunda “Neden tatlının yanında süt ikram ediyorsunuz?” sorumun üzerine bana verilen cevabı yazmak istiyorum. “Süt, tatlının panzehiridir. Yediğiniz tatlı ne kadar iyi ne kadar hafif olursa olsun sizde bir ağırlık bırakır. Bu ağırlığı suyla götüremezsiniz ancak süt geçtiği yeri hafifletir.

Cumba Künefe, gaziantep en iyi künefeKünefe Cumba Gaziantep Hasır

Böylece her yemeğin bir yakışanı olduğunu bir daha belirtiyor, yolu düşen herkesi tüm misafirperlikleri ile her biri ayrı bir ziyafet olan tatlılarını denemelerini öneriyoruz.

Cumba Künefe, gaziantep künefe yerleri nerede yenirCumba Künefeci – Gaziantep künefe yerleri

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Tatlınızın yanında sütünüz bol olsun!


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Gaziantep Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Cumba Künefe
Adres: Emek Mahallesi, Ali Nadi Ünler Bulvarı No: 71/A Şehitkamil / Gaziantep 27060
Telefon: 0342 3222442

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here