Çınaraltı Cafe: Bozcaada’da Börek ve Gözleme Nerede Yenir?

Çınaraltı Cafe: Bozcaada’da Börek ve Gözleme Nerede Yenir?

Çınaraltı Cafe malum bir ada klasiği, Bozcaada‘ya ayak basar basmaz biz de soluğu burada aldık. Çınaraltı Cafe‘de harika bir organik köy kahvaltısı yaptık. Ayrıca özlemini çektiğimiz ev yapımı patlıcanlı börek, gözleme, otlu poğaça ve portakallı kurabiyelere nihayet burada kavuşmuş olduk. Hepsi gerçekten birbirinden nefisti.

Çınaraltı Cafe Bozcaada,Bozcaada'da börek nerede yenir

Patlıcanlı börek için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Mekanın sahibi Fahri beyin annesi yaklaşık 10 yıldır kendi elleri ile patlıcanlı börek yapıyor. Bozcaada‘da ilk patlıcanlı böreği değerli misafirlerine sunan yegane mekanda burasıdır. Çınaraltı Cafe‘den sonra bir çok mekan aynı böreği yapmaya başladı fakat buradaki lezzet maalesef hiç bir mekanda yok. Yine yediğimiz peynirli gözlemede hem porsiyon hemde lezzet olarak çok başarılıydı. Tatlı olarak damla sakızlı muhallebi özel önerimizdir.

Çınaraltı Cafe Bozcaada,Bozcaada'da organik köy kahvaltısı nerede yapılır

Çınaraltı Cafe Bozcaada,Bozcaada'da gözleme nerede yenir

Bozcaada Klasiği Çınaraltı’nda Çay Keyfi

Fahri beyin ev sahipliği, güler yüzü ve hoş sohbeti nefis kahvaltı ile birleşince tadına doyum olmadı. Cafe Bozcaada Cumhuriyet meydanı sağınızda kalacak şekilde yukarıya doğru yürüdüğünüzde sağda köşede kalıyor. Küçük mekanın içinde 5-6 masalık bir oturma alanı mevcut. Dışarıda ise tam çınar ağacının altında 50-60 kişilik daha oturma yerleri bulunuyor.

Her türlü kahve, çay gibi sıcak ve soğuk içeceği bulabileceğiniz mekan servisi, hizmeti ve ürün kalitesi ile Bozcaada‘nın göz dolduran mekanları arasındadır. Yılların birikimi ve tecrübesi ile hizmet veren Çınaraltı Cafe bu yüzden Bozcaada‘nın klasikleri arasında yer alır.

Gökçeada‘nın meşhur Madam Efi badem kurabiyelerini buradan satın alma imkanınız bulunuyor.

Bozcaada‘da eğer çok kapsamlı bir yeme içme planlaması yapmak istemiyor, ufak tefek atıştırmalıklarla yemek olayını çözmek istiyorsanız Çınaraltı Cafe‘ye mutlaka uğramalısınız. Günün her saati Cafe’de yiyecek bir şeyler bulabilir ve sıcacık çayını yudumlarken sevdikleriniz ile birlikte hoş sohbetler edebilirsiniz.

Unutmadan damla sakızlı Türk kahvesi içip oturduğunuz yerden adanın ve zamanın akışını seyretmekte ayrı keyif verir insana..

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve bizden selam götürün. Sevgiyle ve afiyetle kalın.

Diğer Çanakkale lezzet durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Çınaraltı Cafe Bozcaada
Adres: Alaybey Mahallesi, Çınarçarşı Caddesi Bozcaada / Çanakkale Telefon: 0286 697 81 33

Emrah AKIN

Gurmex.com kurucusu. Global bir catering şirketinde IT uzmanı. Bundan mütevellit gıda sektörü ile çok haşır neşir. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın