Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Ciğerci Yusuf Çal: Bursa’da Ciğer Şiş Nerede Yenir?

Ciğerci Yusuf Çal: Bursa’da Ciğer Şiş Nerede Yenir?

755
Gurmex TV'ye Abone Olun

Ciğerci Yusuf Çal: Bursa’da Ciğer Şiş Nerede Yenir?

Ciğerci Yusuf Çal yazımızda Bursa‘da Diyarbakır ciğerinin en iyi adresi olan bir mekandan bahsedeceğiz. Bursa’da son zamanlarda adını ve lezzetini çok duyuran Ciğerci Yusuf Çal ciğer şişte bir duayen.. Burası aynı zamanda konsepti kebap şiş üzerine kurulmuş ve marka olma yolunda hızla ilerleyen bir müessese.. Dolayısıyla Bursa’da ciğer şiş nerede yenir diye soranlara cevabımız kendisi olacaktır.

Ciğerci Yusuf Çal,Bursada Adana kebap ve ciğer nerede yenir

Ciğerci Yusuf Çal mezeleri gözü doyuruyor

Mekana ilk girdiğimizde bizi güler yüzlü çalışanlar karşılıyor. Henüz sipariş vermeden masamızı donatmaya başlıyorlar. Yeşillik, acılı ezme, patlıcan herse, acılı diyar salatası, kırmızı köz biberi ve bostana derken daha oturur oturmaz gözünüz doyuyor. Kendinizi mezelere fazla kaptırırsanız karnınızın da doyması muhtemel.

Ciğerci Yusuf Çal Nilüfer Bursa

Bostana Meze Nedir?

Bostana’yı bilmeyenler olabilir bana göre kebabın yanında en iyi giden mezelerden biridir kendisi. Soğan, domates, salatalık, sivri biber, vişne suyu, nar ekşisi, sumak ve pul biber ile hazırlanan şahane bir meze çeşidi.

Ciğerci Yusuf Çal Bursa Nilüfer,Bursada ciğer nerede yenir Bostana

Bursa’da ciğer şiş nerede yenir?

Tabi daha sonrasında masaya o isminden bol bol söz ettiren ciğeri geliyor. Biz ciğer, Adana ve Urfa’dan oluşan ortaya karışık kebap söyledik. Acıyla aram pek iyi değil aslında ama Adana kebabının da çok iyi olduğunu daha önceleri defalarca duymuştum. Hatta Adanalı bir arkadaşımın yalancısıyım ondan aldığım duyuma göre Adana’da bile bu kadar iyisini yemediğini söylemişti. Adana’ya gidip daha önce hiç kebap yemediğim için bu konuda bir yorum yapmam doğru olmaz. Fakat Ciğerci Yusuf Usta’da denediğimiz Adana kebabı gayet başarılı bulduk.

Bursa Ciğerci Yusuf Çal,Bursada şiş ciğer kebap nerede yenir

Kebabın baharatlarını Diyarbakır’dan getirdikleri değirmende yine oradan gelen biberler ile çekiyorlar. Mekan sahibi Yusuf Bey çok cömert ve kalender bir adam. Bu işi gerçekten tutkuyla yapıyor. Hatta kebapların sırrını kimseden saklamıyor ve isteyene tariflerini bile veriyor.

Tatlı olarak içi cevizli üzerinde Antep fıstığı olan Diyarbakır burma kadayıfı ve üzerinde AR-GE çalışması yapılarak özel geliştirdikleri künefesi var. Biz kapanışı Diyarbakır burma kadayıf ile yaptık. Gayet lezzetli ve tam kıvamındaydı. Bizden tam geçerli not aldı.

Ciğerci Yusuf Çal Bursa,Diyarbakır burma kadayıfı nerede yenir

Bursa’da ciğer şiş için en iyi adres: Ciğerci Yusuf Usta

Ciğerci Yusuf Usta gayet temiz ve şeffaf bir mutfağa sahip. İsteyen tüm müşteriler gönül rahatlığı ile mutfağı gezebiliyorlar. Hizmet kalitesi ve servis hızı gayet yüksek, çalışanların hepsi müşterilerle tek tek ilgileniyor.

Burada etler ve ciğer günlük olarak Balıkesir’den tedarik ediliyor. Etler usta ellerin maharetli dokunuşları ile zırhta çekilip kebaba dönüşüyor. Ciğerler ise özenle kesilip sinirleri ve damarları alındıktan sonra kuyruk yağı ile birlikte şişe diziliyor. Sonrasında mangalda köz ateş ile bütünleşiyor.

Ciğerci Yusuf Çal,Meşhur Diyarbakır ciğercisi Bursa

Mekan sahibi Yusuf çal vakit buldukça masaları tek tek ziyaret edip herkese hoş geldiniz demeyi asla ihmal etmiyor. Fiyat performans gayet iyi. Vedalaşma vaktimiz geldiğinde acaba bir daha ne zaman geliriz düşüncesi sarıyor bizi. Ağzımızda kalan enfes tat ve burnumuzda tüten ciğer kokuları ile mekandan ayrılıyoruz.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa lezzet durakları için linke tıklayın.

Ciğerci Yusuf Çal – Meşhur Diyarbakır Ciğercisi
Adres: Yeni Pazar Sk. No:6 Ata Bulvarı Nilüfer / Bursa
Telefon: 0224 2422116

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here