Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Butcha Steakhouse Ankara

Butcha Steakhouse Ankara

56
0

Ankara’da steakhouse tavsiyesi, steak ve burger nerede yenir cevabı yanında enfes Dry Aged ve kuzu eti servis eden Butcha Steakhouse Ankara hakkında her şey.

Ankara’da en iyi steakhouse nerededir diye düşündüğünüzde kendinize verebileceğiniz cevap sayısı sınırlıdır. Butcha Steakhouse bu sorunun en iyi cevaplarından biridir.

Ankara en iyi steakhouse butcha

Ankara’da Steakhouse Tavsiye

Geçenlerde tavsiye üzerine değerli dostlarımla beraber Tepe Prime’da bulunan Butcha Steakhouse Restaurant’a gittim. Güler yüzlü bir karşılamanın ardından masamıza oturduk. Oturur oturmaz fırından yeni çıkmış sıcacık ekmeklerimizi leziz zeytin yağına batırarak, o ilk açlık halimizi az da olsa bastırdık.

Ankara steak nerede yenir butcha

Sonrasında içecek tercihimiz soruldu ve kırmızı şarap da mutabık kalarak siparişimizi verdik. Özellikle bu noktaya dikkat çekmek istiyorum dostlar; şarap sunumu çok özeldi.

Şarabı farklı bir dekantör eşliğinde hoş bir karafa çok yavaş bir şekilde boşaltarak önce göz zevkimizi doyurdular. O esnada şarabın o hoş kokusu etrafa yayıldı. Sonrasında da 2014 Arjantin üretimi Alamos Malbec marka kırmızı şarap da damak tadımızı doyurdu.

Ankara da steakhouse yerleri

Ardından Butcha Steakhouse’da kendilerine has özel yöntemler ve uzun süren işlemlerle, ciddi bir emek harcayarak ürettikleri sosis, sucuk ve köftenin tadına baktık bayıla bayıla…

Ankara’dan Dünya’ya Açılan Steakhouse Markası Butcha

Biz bu nefis lezzetleri tadarken mekânın kurucusu Sayın Osman Sungur Bey yanımıza geldi. Kendisinden mekânın kuruluşu ve hedefleri ile ilgili bilgiler aldık. Ankara’da steakhouse serüvenini başlatan restoranın lezzet yolculuğunun İstanbul, Dubai, Katar, Suudi Arabistan ve yakın zamanda Azerbaycan’a kadar ulaşacağını belirten Sungur, hedeflerinin bir Dünya Markası olmak olduğunu bizlere ifade etti.

Ankara'da steakhouse mekanları

Büyük bir gururla öğrendiğimiz bu bilgileri de aldıktan sonra keyfimiz daha da yerine geldi. Özellikle bir Ankara aşığı olarak Ankara’da steakhouse üzerine temelleri atılan bir markanın dünyaya yayılıyor olması beni çok mutlu etti.

Ankara'da en iyi steakhouse

Butcha Steakhouse ‘da tekrar masamıza dönecek olursak; lezzet şöleni o muhteşem kaburga resitali ile tüm hızıyla devam ediyordu. Yaklaşık 8 saat pişirilen o müthiş lezzet çok güzel bir şekilde parçalara ayrılıp baharatlandıktan sonra; yine farklı bir şekilde hazırlanmış, leziz bir püre ile, ufak bir lavaşa sarılarak servis edildi bizlere…

Ankara steakhouse tavsiye

Açıkçası ben normalde eti bu formda sevmeyeceğimi düşünüp biraz ön yargılı yaklaştım önce, ama tadına bakınca yanıldığımı anladım ve bu lezzet benim favorim oldu. Tıka basa doymamıza rağmen cennet çamuru dedikleri; kadayıfın şerbet ve fıstıkla tavada ağır ağır piştiği, şerbetin etkisiyle kadayıfların birbiriyle bütünleştiği, üzerinde bolca fıstık ve kaymakla servis edilen o müthiş tatlıyı da yedikten sonra mekândan çok mutlu bir şekilde ayrıldık.

Ankara'da burger

Butcha Steakhouse markasının yaratıcı ve kurucusu Sayın Osman Sungur Beye ve İşletme müdürü Sayın Bülent Altınbaş Bey’e her şey için teşekkür ediyor ve Ülkemizin adını Dünyanın başka birçok yerinde başarı ile duyurmalarını diliyoruz.

Ankara steakhouse menü

Ankara’da steakhouse için en iyi adres belli. Steak yemek için Butcha Steakhouse’a bir gün yolunuz düşerse bizi hatırlayın. Sevgiyle ve afiyetle kalın.

Butcha Steakhouse Menü hakkında detaylı bilgi için linke tıklayabilirsiniz.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Butcha Steakhouse Ankara Adres ve Telefon

Adres: Tepe Prime AVM, Eskişehir Devlet Yolu 9. km No: 266 Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 285 11 12

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleNovi Sad Gezilecek Yerler
Sonraki makaleHint Yemekleri Nelerdir? Hindistan’da Ne Yenir?
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here