Ana sayfa Bursa Ne Yenir İçilir Bursa Meyhane Tavsiyesi: Emek Lokantası

Bursa Meyhane Tavsiyesi: Emek Lokantası

808
2

Bursa Meyhane Tavsiyesi: Emek Lokantası

Bursa’nın en iyi meyhaneleri hangileri? Bursa Meyhane tavsiyesi verebilir misiniz? Bursa’da rakı içilecek yerler ve çok daha fazlası.

Bursa’nın En Eski Meyhanesi Hakkında Herşey!

Emek Lokantası Bursa Meyhane Tavsiyesi listemizin ilk sıralarında yer alır. Bursa‘nın en eski meyhanelerinden biri olan Emek Lokantası çok özel bir yer. Bu yazıyı mutlaka kaydedin. Çünkü bu lokanta çat kapı girilecek bir mekan değildir, gidilirse adabıyla içilmek koşuluyla mekanı az çok bilen birileriyle gidilmesi gerekir.

Bursa'da rakı içilecek yerler Bursa meyhane

Emek Lokantasını Bursa Meyhaneleri Arasında Farklı Kılan Nedir?

Hani eski Türk filmlerinde salaş ve muhabbeti bol içkili mekanlarda vardır ya 1948 yılından beri aynı minvalde gece 00.00’a kadar hizmet veren gündüz meyhanesidir burası. Caddeye bakan dolaplardan fevkalade lezzetli olduğu şıp diye anlaşılan zeytinyağlı mezeleri iştah kabartır. Zeytinyağlı dolmalar, ızgara edilmeye hazır çiğ haldeki köfteler, bakla içli enginar, taze fasulye ve barbunya pilaki, adeta baş döndürür.

Bursa meyhane Emek Lokantası

Bursa Meyhanesi Emek Lokantası Nasıl Bir Yer?

70 yıllık alüminyum kapıdan afiyet olsun diyerek içeriye girilir. İçeride koca bir Atatürk resmi, üçü müdavim olmak üzere toplam beş masa karşılar sizleri. Müdavimleri ve müdavimlerin oturduğu yerler bellidir. Önlerinde birer ikişer meze, birer şişe rakı ve masadan masaya akan sakin bir sohbet vardır.

Bursa'da en iyi meyhaneler Bursa meyhane

Bursa Meyhane nostaljik, salaş, küçük ama güzel… O küçücük lokanta bizim çocukluk günlerimizin kıymetli hatıralarındandır. Emek Meyhanesi tek tonozlu tavanı ve sade menüsüyle Bursa’nın en eski meyhanesidir.

Bursa'da meyhane yerleri

Emek Lokantası Bursa’da Ne Yenir?

Hepsi ızgara olmak kaydıyla menü klasik ufak ve az baharatlı Bursa köftesi, tavuk, sucuk ve ciğerden oluşur. Doyurucu porsiyonlarda servis edilen köftesi ve ciğeri enfestir. Özellikle taptaze ciğer kızartma değil, adam gibi ızgara yapılır.

Bursa'daki meyhaneler Emek Lokantası

Günlük zeytinyağlıları, mezeleri, turşusu meşhurdur. Bilhassa pilaki, piyaz, enginar ve bakla; meze konusunda üstüme yok diyen balıkçıya bile büyük dersler verir. Fiyatları çok uygun olmakla birlikte verdiği keyif tarifsizdir.

Bursa meyhane meze mekanları

Bursa Meyhane Ruh Hali

Meyhaneye yeri gelir neş’e yeri gelir efkar hakimdir. Saat 17-18 gibi dükkanını kapayan esnaf gelir ve bir duble içip evine gider. Ziyaret için en uygun saat 16.00 civarıdır. Perşembe günleri Cuma evveli diye kapalıdır. Bursa esnafı ve özellikle meyhaneler hassas günleri es geçmez.

Emek Lokantası Bursa meyhane

Bursa Meyhane tavsiyemiz Emek Lokantası servisi, havası, köftesi, mezesi, hesabı özetle her şeyi ayrı güzel… Bursa’ya yolunuz düşerse rezervasyonunuzu yapın ve keyfini çıkarın.

Uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bursa’da Ne Yenir kategorisi mekanları için tıklayın.

Emek Lokantası Bursa

Adres: Cemal Nadir Caddesi No: 5 Zafer Plaza Karşısı Osmangazi / Bursa
Telefon: 0224 221 44 72

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler
Sonraki makaleBağışıklık Sistemini Arttırmaya Yönelik 8 Pratik Öneri
Lüleburgazlı ama çokça İstanbullu. Yemek yapmayı çok seven hatta mutfağa aşık bir anne. Fırsat buldukça nefes ve keyif alacağı mekanları gezer, tozar, yazar ve çizer...

2 YORUMLAR

    • Bursa meyhaneleri içinden en çok beğendiğimiz Emek Lokantası hakkında yaptığınız yorum için teşekkür ederiz. Beğenmenize sevindik. 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here