Ana sayfa Berlin Ne Yenir İçilir Burger Dream: Berlin’de İyi Hamburger Nerede Yenir?

Burger Dream: Berlin’de İyi Hamburger Nerede Yenir?

895
0

Burger Dream Berlin : Berlin’de İyi Hamburger Nerede Yenir?

Burger Dream yazımıza geçmeden önce küçük bir girizgah yapalım. Sorunsuz güzel bir yolculuktan sonra, Berlin‘e ayak bastık. Otele geçmek için taksi ararken yaşlı Türk bir amca, “ooo hoşgeldiniz buyurun benim taksiye” deyince, kan çekti takıldık adamın peşine.. Arabanın yanına varınca gördük ki, bizim yaşlı amca korsan taksicilerin kralıymış. :)) Ulan dakka bir gol bir yapmayın yaaa!

Medeniyet dedik, duvarları yıkmış adamlar dedik, bizimkiler hala bunların peşinde.. Neyse, otele yerleşip kısacık dinlendikten sonra hemen kendimizi sokaklara attık. Tabi ilk önce karnımızı doyurmamız lazım. Ne de olsa aç ayı gezmez!

İlk yemeğimin, hamburgerbira olmasına taa 1 hafta öncesinden karar vermiştim zaten. Dolayısıyla listemin ilk sırasına yazdığım Burger Dream‘e doğru yola çıktık.

Burger Dream berlin

Burger Dream, berlinde hamburger nerede yenir

Berlin Hamburger Nerede Yenir? Berlin’de Ne İçilir?

Almanya‘da neredeyse bütün restoranlarda dondurulmuş ve taze olmak üzere iki türlü et satılıyor. Biz 227 gram taze burgerden istedik. Mekandaki en hoşuma giden şey ise 5 çeşit patatesin oluşuydu.

Burger Dream berlinde ne yenir

Sırasıyla elma dilim, standart boy baharatlı, ince uzun dilimler, bizde son dönemlerde popüler olan bu Beeves‘de, Burger House‘da falan servis edilen patatesten ve asıl bomba ise içi boş katır kutur yenilen patateslerden istediğini seçebiliyorsun. Ben ilk başta 5 numaranın ne olduğunu tam anlayamadığımdan 4-5 karışık aldım. Keşke hepsini 5 numaradan alsaymışım. 🙂 Kıtır lezzetlerin manyağı olduğumdan 5 numaralı patatesleri hiç unutmayacağım.

Burger Dream berlin yeme içme,berliner kindl bira

Biralarımızı söyledik. İlk denememiz tabi ki Berliner Kindl oldu.

Burger Dream berlinde ne yenir içilir
Burger Dream, berlin nerede ne yenirİçi boş gondol gibi olanlar 5 numara 🙂 Katur kutur katur kutur..

Hamburgerine, patatesine tam puan veriyorum. Berlin’de en iyi hamburger Burger Dream‘de yenir. Köfte üst seviyede lezzetliydi. Zaten Almanya‘da lezzetsiz et yemek gerçekten zor. 🙂 Burada tıka basa doyduktan sonra, mutlu mutlu gezmeye devam edebiliriz.

Burger Dream berlin yeme içme mekanlarıRestoranın sevimli tipbox’ı

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Sağlıcakla kalın..


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Berlin Lezzet Durakları için linke tıklayın.

Burger Dream Berlin
Adres: Danziger Str. 16, 10435 Berlin/ Almanya
Telefon: +49 30 40 50 52 28

Etiketler: Burger Dream Nasıl Gidilir, Burger Dream Adres, Burger Dream Telefon, Burger Dream Menü

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here