Burger Dream: Berlin’de İyi Hamburger Nerede Yenir?

Burger Dream Berlin : Berlin‘de İyi Hamburger Nerede Yenir?

Sorunsuz güzel bir yolculuktan sonra, Berlin‘e ayak bastık. Otele geçmek için taksi ararken yaşlı Türk bir amca, “ooo hoşgeldiniz buyurun benim taksiye” deyince, kan çekti takıldık adamın peşine.. Arabanın yanına varınca gördük ki, bizim yaşlı amca korsan taksicilerin kralıymış :)) Ulan dakka bir gol bir yapmayın yaaa!

loading...

Medeniyet dedik, duvarları yıkmış adamlar dedik, bizimkiler hala bunların peşinde.. Neyse, otele yerleşip kısacık dinlendikten sonra hemen kendimizi sokaklara attık. Tabi ilk önce karnımızı doyurmamız lazım. Ne de olsa aç ayı gezmez!

İlk yemeğimin, hamburgerbira olmasına taa 1 hafta öncesinden karar vermiştim zaten. Dolayısıyla listemin ilk sırasına yazdığım Burger Dream‘e doğru yola çıktık.

berlin-burger-dream

berlin-burger-dream-menu
Almanya‘da neredeyse bütün restoranlarda dondurulmuş ve taze olmak üzere iki türlü et satılıyor. Biz 227 gram taze burgerden istedik. Mekandaki en hoşuma giden şey ise 5 çeşit patatesin oluşuydu.

berlin-burger-dream-patates

Sırasıyla elma dilim, standart boy baharatlı, ince uzun dilimler, bizde son dönemlerde popüler olan bu Beeves‘de, Burger House‘da falan servis edilen patatesten ve asıl bomba ise içi boş katır kutur yenilen patateslerden istediğini seçebiliyorsun. Ben ilk başta 5 numaranın ne olduğunu tam anlayamadığımdan 4-5 karışık aldım. Keşke hepsini 5 numaradan alsaymışım 🙂 Kıtır lezzetlerin manyağı olduğumdan 5 numaralı patatesleri hiç unutmayacağım.

berliner-kindl-bira

Biralarımızı söyledik. İlk denememiz tabi ki Berliner Kindl oldu.

berliner-kindl-bira-1
burger-dream-berlinİçi boş gondol gibi olanlar 5 numara 🙂 Katur kutur katur kutur..

Hamburgerine, patatesine tam puan veriyorum. Berlinde en iyi hamburger Burger Dream‘de yenir. Köfte üst seviyede lezzetliydi. Zaten Almanya‘da lezzetsiz et yemek gerçekten zor  🙂 Burada tıka basa doyduktan sonra, mutlu mutlu gezmeye devam edebiliriz.

burger-dream-hamburgerRestoranın sevimli tipbox’ı

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Sağlıcakla kalın..

Burger Dream Berlin
Adres: Danziger Str. 16, 10435 Berlin/ Almanya
Tel: +49 30 40 50 52 28

Etiketler: Burger Dream Nasıl Gidilir, Burger Dream Adres, Burger Dream Telefon, Burger Dream Menü

loading...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın