Ana sayfa Bozcaada Ne Yenir İçilir Bozcaada’da Ahtapot Nerede Yenir? Boruzan Restaurant

Bozcaada’da Ahtapot Nerede Yenir? Boruzan Restaurant

672
Gurmex TV'ye Abone Olun

Bozcaada’da Ahtapot Nerede Yenir? Boruzan Restaurant

Bozcaada’da Ahtapot diye bir hakikat var diyelim ve yazımıza geçelim. Bozcaada’da ne yenir, Bozcaada’da rakı balık nerede yapılır ve Bozcaada balık restoranları pahalı mı gibi çoğaltılabilecek birçok soru alıyoruz. Bozcaada‘ya gelmeden önce ön hazırlık amacıyla kendisine Bozcaada yeme içme listeleri yapan takipçilerimiz bile var. Aynı soruları bizde kendimize soruyoruz. O nedenle bu yazımızda sizlere Bozcaada’da rakı balık nerede yenir ve Bozcaada’da ahtapot nerede yenir sorularının cevabını vermeye çalışacağız. Hafızalarımızda yer edinen mekanımızın ismi ise Boruzan Restaurant.

Bozcaada'da Ahtapot Nerede Yenir,Boruzan RestaurantBoruzan Restaurant – Bozcaada rakı balık sofrası 

Hani eski Türk filmlerinde salaş balık meyhaneleri vardır ya aslında öyle bir yer işte Boruzan Restaurant.
Bozcaada kadar eski Bozcaada kadar güzel. 250 yıllık ada geçmişlerinde bayrağı Timuçin abi devralmış.

Bozcaada'da Ahtapot mekanları,Boruzan RestaurantBoruzan Restaurant – 1930’lu yıllar Bozcaada

Adanın menü ve meze çeşitliliği en geniş olan restoranlarından biri bizce kesinlikle burası. Hele ki o salaşlığı, sadeliği ve kulakları okşayan nostaljik Türk müzikleri yok mu hayran kalmamak elde değil.

Bozcaada'da Ahtapot ızgara yemek,deniz mahsüllü krep Boruzan RestaurantBoruzan Restaurant – Bozcaada’da salaş mekanlar restoranlar

Biz geceye torik lakerda, Girit ezmesi, enginar ve farklı bir çok meze ile başladık. Ardından deniz mahsullü içli köfte, deniz mahsullü krep, patlıcan içinde deniz mahsulleri olan merzane ve kalamar kavurma ile lezzet çıtamızı atmosfere kadar yükselttik. Hepsi gerçekten birer baş yapıttı! Ne kadar ekmek yedik inanın hiç hatırlamıyoruz. Bozcaada’da deniz mahsullü kavramını duyduğunuzda anlayın ki genel olarak hepsinin içinde ahtapot, karides ve kalamar var.

Bozcaada'da Ahtapot restoran,Boruzan RestaurantBoruzan Restaurant – Bozcada Rakı Nerede İçilir?

Bozcaada'da Ahtapot nasıl yapılır,Boruzan Restaurant, içli köfte deniz ürünlüBoruzan Restaurant – Ahtapot, karides, kalamar deniz mahsullü içli köfte

Bozcaada'da Ahtapot Nerde Yenir,Boruzan Restaurant deniz ürünlü krepBoruzan Restaurant – Ahtapot, karides, kalamar deniz mahsüllü krep

Bozcaada'da Ahtapot ızgara tavsiye,patlıcan merzane deniz ürünlü Boruzan RestaurantBoruzan Restaurant – Ahtapot, karides, kalamar deniz mahsullü patlıcan merzane

Bozcaada'da Ahtapot ızgara öneri,kalamar kavurma Boruzan RestaurantBoruzan Restaurant – Kalamar kavurma

Bozcaada Ahtapot Izgara Nerede Yenir?

Hele ki Boruzan Restaurant’ın bir ahtapot ızgarası var insana parmaklarını yedirtir. Bozcaada’da hangi restorana giderseniz gidin ve kime sorarsanız sorun Ahtapot denildiğinde şüphesiz sizlere Boruzan Restaurant’ı işaret buyurur.

Bozcaada'da Ahtapot kalamar,Boruzan RestaurantBozcaada’da Ahtapot Nerede Yenir? – Ahtapot ızgara Boruzan Restaurant

Dededen babaya, babadan oğula tam bir Bozcaada geleneği olan Boruzan Restaurant adada işin hakkını veren nadir mekanlardan biridir. Ve bize kalırsa gerçek manada Bozcaada’nın lezzet yükünü çeken önemli bir kaç restoran arasında yer alır.

Bozcaada'da Ahtapot Nerede Yenir,Boruzan Restaurant meyve salatasıBoruzan Restaurant – Meyve Salatası

İşin daha enteresan boyutu şu ki Bozcaada mekanları arasında belki 10’larca restoran varken, sezon dışında tüm işletme sahipleri rakı balık sofrası kurmak için Boruzan’ı tercih eder. Çünkü kalite ve lezzet asla tesadüf değil.

Gelin dostlar gelin ne demek istediğimi o zaman anlayacaksınız. Aynı zamanda Bozcaada’da yılın 12 ayı açık olan bir kaç balık restoranından birisidir burası.

Bozcaada'da Ahtapot Nerede Yenir, Boruzan Restaurant salaş rakı balık yerleri mekanları BozcaadaBozcaada’da Ahtapot Nerede Yenir? – Boruzan Restaurant

Aileler içinde uygun olan mekan hizmet, güleryüz, lezzet ve fiyat performansı olarak gayet iyi. Bozcaada restoranları malumunuz İstanbul standartlarında fiyatlara sahip. Genelde Anadolu’dan gelenler Bozcaada’yı çok pahalı buluyor fakat bizce bu kalitede hizmet ve lezzet almanın hak verelim ki bir karşılığı olmalı. Yaz sezonunun çok kısa olduğu Bozcaada’da Boruzan gibi önünüzde Ege denizinin uçsuz bucaksız uzandığı bir restorandaysanız kıymetini bilin.

Bozcaada'da Ahtapot Nerede Yenir,Boruzan Restaurant, Bozcaada ne yenir ne içilirBozcaada’da Ahtapot Nerede Yenir? – Boruzan Restaurant

Uğrarsanız bizi hatırlayın ve bizden mutlaka selam götürün.

Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Bozcaada’da ne yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.

Boruzan Restaurant Bozcaada

Adres: Alaybey Mahallesi, Yalı Caddesi. No: 4 Bozcaada / Çanakkale
Telefon: 0541 843 74 17

Etiketler: Bozcaada’da Ahtapot nerede yenir, Bozcaada Ahtapot mekanları, Bozcaada Ahtapot ızgara, Bozcaada’da Ahtapot fiyatları, Bozcaada Ahtapot restoranları, Bozcaada ahtapot restaurant, Bozcaada’da ne yenir.

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here