Birbiçer Kebap Salonu: Adana’da Ciğer Nerede Yenir?

Birbiçer Kebap Salonu: Adana’da Ciğer Nerede Yenir?

Birbiçer, 1940’lı yıllarda Adana Bakımyurdu Caddesinde (Hacı Bayram) hizmete başlamış.. Mekanda Adana kebap, kaburga, çöp şiş ve çiğ köfte gibi farklı lezzetlerde var fakat ben sadece bir ürün üzerinde duracağım dostlar..

Adana’da ciğer şiş nerede yenir?

Bu mekanda bir ciğer yapılıyor ki hiç sormayın. Bırakın tabağı adama ocağı yedirtir, tek kelime ile muhteşem..

adananin-en-iyi-cigercisi-birbicer-ciger-kebap-salonu-adana

Ama öncesinde Birbiçer’e bir girizgah yapalım. İki katlı mekan oldukça büyük ve salaş.. girişte kocaman bir ocakbaşı önünde sıra sıra diziliyor insanlar..

birbicer-cigerci-cigercisi-kebap-salonu-fiyatlar-menu-menusu-fiyat-listesi-iletisim-telefon-adana

adanada-yemek-kebap-cop-et-sis-adana-kebap-nerede-yenir-birbicer-kebap-salonu

Masaya oturur oturmaz roka-maydanoz ve taptaze yeşillikler, domates, soğan ve sirkeli nar ekşili salatalar büyük porsiyonlar halinde tabak tabak önünüze seriliyor. Ciğer gelene kadar gözünüz doyuyor. Yalnız büyük tabaklarda servis edilen mezelerin bir çoğu çöpe gidiyor. Bence mezelerin tabakları ve porsiyonları azaltılıp arzu edene takviye yapılabilir. Nasıl olsa ikramlar sınırsız ve ücretsiz.. Nihayetinde milli servet..

adanada-salas-ocakbasi-restoranlar-mekanlar-lokantalar-lezzet-duraklari-gurme-mekan-rehberi-blog-adana-birbicer-cigercisi-kebap-salonu

Adana’da kahvaltı ciğer şiş ile yapılır!

Ben genelde sabah kahvaltılarında tercih ediyorum burayı.. Adana’da sabah kahvaltısı burada ciğer şiş ile yapılır. “Sabah kahvaltısında ciğer mi yenir arkadaş?” dediğinizi duyar gibiyim. 🙂 Bal gibi de yapılır güzel kardeşim ah bi yesen ne dediğimi çok iyi anlayacaksın. Hem biz ne insanlar gördük sabah sabah ciğer mi yenir deyipte 5 şişi 5 dakikada gömen! 🙂

Velhasıl kelam sabah, öğle, akşam veya gece hiç fark etmez burada her daim kaliteli malzeme, uygun fiyat ve iyi hizmet bulacaksınız.

Ocakbaşında Ciğer ve Kebap Keyfi

Ben üç porsiyon yiyorum ama yinede doymuyorum, doyamıyorum bu güzelliğe.. her iş seyahatimde programın başına ve sonuna fırsat buldukça eklerim burayı.. yaz kış demeden, biraz duman altıda olsa ocakbaşına atarım kendimi..

adanada-en-iyi-guzel-basarili-lezzetli-ciger-nerede-yenir-birbicer-cigercisi-ocakbasi-kebap-salonu-adana

adanada-ne-yenir-nerede-yenir-yemek-nerede-yemeli-gerekir-ciger-kebap-salonlari-lezzet-duraklari-birbicer-kebap-salonu-adana

 

Ocakbaşı ortada olduğu için zemin katı bazen duman kaplıyor. Havalandırmanın iyileştirilmesi belki bir nebzede olsa çözüm olabilir. Çocuklu aileler için duman sebebiyle üst katı öneririm.

Dönelim yine biz ciğere.. Minik minik pidelerin arasına kılıç gibi şişleri geçirip çekerken kendimi eskrim yapar gibi hissediyorum. 🙂

Ciğer tam kıvamında, kurutulmadan pişirilmiş.. Yediğim en güzel ciğerlerden biri diyebilirim. Bakır kapta gelen yayık ayranı da keza lezzetli..

adanada-en-iyi-ciger-nerede-birbicer-cigerciler-kebap-salonu-adana

Kahvaltıda o kadar ciğeri nasıl yedim bende bilmiyorum ama doymak istemiyor insan burada.. gerçekten çok başarılı.. Yolu Adana’ya düşüpte buraya uğramayanlar çok şey kaçırır benden söylemesi..

Bir biçer’de konsept, tarz, mekan ve sunum konularında çok otantik beklentileriniz olmasın. Ancak bu salaş ortamda üst düzey lezzette ciğer yiyeceksiniz.

Yemekten sonra yeriniz kalırsa künefe diğer bir tavsiyem olur Hatay’da yapılanlar kadar olmasa da gayet lezzetliydi.

adanada-kunefe-nerede-yenir-birbicer-kebap-salonu-adana

Özetle Birbiçer’de yılların birikimi tecrübeyle birleşince, sabah akşam sürekli kalabalık olmasına rağmen size hızlı servisin ve aksamayan hizmetin keyfini yaşamak kalıyor.

Personel samimi, fiyatlar gayet makul.. Ciğer sevmeyenler için farklı alternatifler ve kapanışta sınırsız çay ikramı var.

Ayrıca 2011 yılında Turgut Özal bulvarına bir şube daha açmışlar.. ilk ve tek şubeleri orası başka yerde veya şehirde mekanları bulunmuyor.

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

birbicer-kebap-salonu-cigerci-nerede-nasil-gidilir-ne-yenir-adana


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer Adana lezzet durakları için linke tıklayın.

Birbiçer Ciğerci ve Kebap Salonu
Adres: Meydan Mahallesi, Bakımyurdu Caddesi No: 63/A Adana
Telefon: 0322 3651444

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın