Berlin Bit Pazarı (Flea Market Berlin) Gurme ve Gezi Rehberi

Berlin Bit Pazarı (Flea Market Berlin) Gurme ve Gezi Rehberi

Merhaba gözü tok karnı açlar..

Tüm Berlin gezimizden en çok keyif aldığım günden bir kareyi yazıyorum.

Pazar sabahı bir heyecanla uyanıp hızlıca kahvaltımızı yaptık ve Berlin Flea Market‘e doğru yola çıktık. Bildiğimiz bit pazarı ama denizli escort çok büyük. Akla gelebilecek binlerce ürünü burada bulmak mümkün.. Hatıralık ve hediyelik eşyalar alma niyetiyle giriyoruz pazara..

berlin-bit-pazari

berlin-flea-market

flea-market-berlin-almanya

berlin-flea-market-nerede

Bu sigara tablalarına bayıldım. Fiyatları 3-4 € civarındaydı. Aşağıdaki Mercedes ve üstteki Bachschmidt artık bende 🙂

flea-market-berlin-nerede

berlin-mauerPark-market-nerede

Berlin Bit Pazarında gördüklerim arasında favorilerimden biri de bu kitap okuyan Hintliydi. Fakat 40 € gibi fiyat söylenince, hayal oldu benim hediye 🙂

berlin-bit-pazari-neler-var

berlin-bit-pazari-nasil-gidilir

Lord of The Rings fanları bilir. Serisinin son filminde Aragorn’a şekil yapma maksadıyla gelen dişlek bir arkadaş vardı. Mouth of Sauron, onu da hediyeler arasına ekleyecektim ama 10 € fazla geldi 🙂 Lego koleksiyoncuları için kaçırılmayacak parçalar bulunabilir burada..

berlin-bit-pazarinda-ne-yapilir

MauerPark-market-berlin-nasil-gidilir

MauerPark-flea-market-berlin-nerede

Asker kıyafetleri bit pazarının en çok satılan ürünlerinden.. Berlin sokaklarında bu şekilde giyinmiş insanlara sıklıkla rastlamak mümkün. Çanta fiyatları 25-35 € arasında değişirken şapkalar 20 €’ydu. Şapkaları çok beğenmeme karşı 20 € vermeye elim gitmedi 🙂

berlin-fleamarket-almanya-bit-pazari

Mauer-Park-flea-market-berlin-ne-yenirKamuflaj 60 €

berlin-flea-market-nasil-gidilir

Gameboy ve çakma PS kolları 🙂 Aşağıdaki kasetleri ise benim gibi 80’li arkadaşlar çok iyi bilir. Bunlar Nintendo kasetleri, içlerinde Donkey Kong, Pokemon, Hugo, Tetris falan var. Konusu açılmışken söyleyeyim, benim en sevdiğim oyun Sunset Riders’dı 🙂 O boğaların üstünden koşmak falan aaah aaaah.. Son olarak da, yüzyılın yalanı ‘9999 in 1’ kasedini piyasa sürenin te Allah belasını..

MauerPark-berlin-flea-market

berlin-bit-pazari-nerede

Berlin Bit Pazarı‘ndaki yeme içme stantlarının neredeyse hepsi Türkler’de 🙂

berlin-fleamarket-ne-yenir-ne-icilir

flea-market75. Yıl rozetine dikkat..

fleamarket-Mauerpark-berlin

Buradaki bira kupaları 10 € civarındaydı. İçlerinde şahane parçalar var gerçekten. Daha ucuza bulurum diye düşünüp ayrıldım buradan. Sonra şehir içinde aynı kupaların 30-40 €’ya satıldığını görünce büyük pişmanlık yaşandı 🙂

berlin-flea-market-turu

berlin-Mauerpark-fleamarket-gezisi

berlin-MauerPark-fleamarket-fiyatlari

Ve Berlin Bit Pazarı‘nın eeeeen güzel ürünü..’The Little Steamboat‘ 1891 tarihinde icat edilen orijinalinin birebir küçültülmüşü olup, buharın itme gücüyle çalışıyor. Teknenin altında 2 minik boru var. Çay kaşığına dökülen bir damla gaz yağı yakılarak, bu borulardaki sıvının buharlaşması sağlanıyor ve buharlaşmayla sıkışan gaz itme gücü oluşturuyor. Nasıl mı hareket ediyor. Lütfen kısa videoyu izleyiniz :))

Berlin Bit Pazarı’nı bu şekilde bitiriyoruz. Berlin‘in mutlaka uğranması gereken yerlerinden MauerPark Flea Market‘in adresi şu:

Bernauer Strasse 63-64
13355 Berlin-Mitte

Sadece Pazar günleri açık olan Berlin Bit Pazarı‘nda resimlediklerimin binlerce misli var. İlgi alanınıza yönelik bir eşyayı mutlaka bulacağınızı düşünüyorum.

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Tüm Berlin Gurme Gezi yazıları için:

https://www.gurmex.com/gurme/gezi-rehberi-ve-seyahat-rehberi/almanya/berlin

loading...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın