Ana sayfa İzmit Kocaeli Ne Yenir Barista Plus İzmit: Kocaeli’nin Otantik Mekanı Neresidir?

Barista Plus İzmit: Kocaeli’nin Otantik Mekanı Neresidir?

Barista Plus İzmit : Kocaeli‘nin Otantik Mekanı Neresidir?

İzmit‘te gözde bir mekan.. Siyah beyaz fotoğraflarla süslenmiş duvarlarıyla her fotoğrafta ayrı bir yaşanmışlıktan bahsediyor. İnsan fotoğraflara bakarken düşünmekten kendini alamıyor. Her bir fotoğraf bir hikaye sanki geçmişe dair.. Bir duvar boyunca çeşitli fotoğraflar.. Oynayan çocuklar, müzisyenler, güzel kadınlar ve daha niceleri.. Hepsi siyah beyaz.. Fotoğraflar dışında nişlerde bulunan biblolar, dekoratif süslemeler de ilgi çekici..

Barista plus izmit ne yenirBarista Plus İzmit – Kocaeli’nin Göz Bebeği

Otantik kahve öğütme makineleri, antika telefonlar, mistik aydınlatması ile bambaşka bir şehre gelmiş hissi veren ender mekanlarımızdan bir tanesi Barista Plus.. Bir de şarap olsaydı demekten kendimi alamıyorum. Maalesef alkollü içki sunumu yapılmıyor 🙂

Barista plus izmitBarista Plus İzmit – Otantik Atmosfer

İç mekanda birbirine yakın yan yana sıralanmış pek çok masa ile samimi bir dekor var. Ve işin ilginç tarafı masalar birbirine çok yakın olmasına rağmen kimse kimseden rahatsızlık duymuyor gibi ya da ben böyle hissediyorum bu sıcak ortamı sevdiğim için 🙂

Bahçeye açılan mekanda, bahçe kısmı kırmızı sardunyalarla süslenmiş, bar tipi masa sandalyeleriyle cool bir havası var.

Barista plus kocaeli
Tabi ki asıl konumuz yeme içme, sunum ve görsel kısmı..

Catering sektöründe çalışıpta hala aç olabiliyor insan yeni sunumlar görmeye, başka lezzetleri tatmaya, keyifli bir sohbetle şık bir yemek yemeye, üzerine bunları sizlerle paylaşmaya aç oluyor elbet..

Peki Barista Plus’a gittiğinde ne yemeli? ne içmeli?

Barista Plus adı altında servise sunulan pek çok çeşit yemek mevcut; pizzalar, et yemekleri, tavuk yemekleri, makarnalar ve salatalar olmak üzere kendi adına özgü servis edilen enfes tatlar..

Hangi yemeği tercih ederseniz edin başlangıç olarak zeytinyağı, limon, nar ekşisi üçlemesiyle birleşen çeri domates ve yanındaki esmer-beyaz keklere diyecek sözüm yok. Zeytinli ve sebzeli-domatesli mini kekler Barista Plus yapımı.. Başlangıç için göz ve gönül doyurucu, mutluluk verici..

Barista plus menülerBarista Plus İzmit – Hem göz hem karın doyuruyor

Kırmızı çuşka biberle şişlenmiş piliç sarma, yanında fırın patatesi, pirinç pilavı ve Akdeniz yeşilliklerinin buluştuğu enfes salatasıyla tam bir şölen Barista Plus usulü piliç sarma.. Yemeğin sunumu hem göze hem mideye hitap ediyor. Salatada kapari, mantar, kibrit doğranmış salatalık, havuç ve pek çok yeşillik mevcut..

Barista plus izmit yemekler

Yemeğin ardından söylenen çay sunumu da oldukça başarılı.. Çay deyip geçmeyelim, Türk kültürünün vazgeçilmez içeceği.. Sunumu da böyle güzel olunca, başka zevkli içmesi.. Elma-portakal-limon dilimleri üçlenmiş, bir minik kurabiye arkadaş olmuş, konmuşlar otantik çay tepsimize.. O zaman afiyet olsun herkese..

Uğrarsanız bizi hatırlayın..

Barista Plus İzmit
Adres: Karabaş Mahallesi, Köseoğlu Sokak, Gözde Apartmanı No: 4B İzmit / Kocaeli
Tel: 0262 3323377

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here