Paykasa Sanal Alışverişte Avantaj Dönemi

Paykasa Sanal Alışverişte Avantaj Dönemi

Paykasa sistemi 2015 yılından beri önce Dünya da son zamanlarda Türkiye de ki kullanımı dikkat çeken bir sistem haline gelmiştir. Bu kartların ortaya çıkmasındaki amaç internet âleminin alışveriş sitelerinde yeterli güvenin sağlanamaması nedeniyledir. Paykasa kartlar tek kullanımlık ve risksiz olduğundan ve alındığı tarihten itibaren kullanılmasa da 1 yıl içinde iptal olmaktadır. Aynı zamanda kart limitinin bitmesiyle de kart iptal olur. İşte bütün bunlar güvenlik sağlamak adına yapılan adımlardır.

Paykasa Avantajları

Paykasaya yatırılan Türk Lirası bu sistemle EURO bazında değer kazanır. Bu sisteme kontör kart sistemi de denilmektedir. Bu sebeple alışveriş esnası hem çok hızlı hem de güvenilir bir şekilde devam eder. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde olduğu gibi kart numarası, cvv, son kullanma tarihi gibi gibi bilgi girişimleriyle vakit kaybı söz konusu değildir.

  • Paykasa kredi kartı olmadan alışveriş imkanı sağlar.
  • Paykasa kart tek kullanımlıktır.
  • Paykartta herhangi bir kişisel bilgi alışverişi yapılmadığından son derece güvenlidir.

Online alışverişlerde 3.kişiler tarafından kart bilgilerinin kopyalanması kullanılması gibi sorunlara bu sistemle dur denilmektedir. Çünkü bu sistemde kimse herhangi bir bilgi talebinde bulunmaz. Sadece yapılması gereken bu sistemi kullanırken ki sitenin güvenilirliğidir. Zira paykasa bozdurma durumlarında temsilci ile irtibata geçme durumu söz konusu olacağından güvenilirlik dikkat çekici olan noktadır. Özellikle alışveriş sitelerinde ucuz paykasa kullanımı çok artmıştır.

loading...

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın