Ana sayfa İstanbul Ne Yenir İçilir Baldır Ataşehir: Ataşehir’de Baldır Eti Nerede Yenir?

Baldır Ataşehir: Ataşehir’de Baldır Eti Nerede Yenir?

672
0

Baldır Ataşehir: İstanbul’da Baldır Eti Nerede Yenir?

Baldır Ataşehir Editör Notu: Bu mekan maalesef artık hizmet vermiyor.

Merhaba gözü tok karnı açlar.

İstanbul Ataşehir‘de yeni açılan Baldır‘ı sizlere tanıtmaya çalışacağım. Mekanda sadece dana baldır eti sunulduğundan, adını da Baldır koymuşlar. Koymuşlar dediğim Özgür şef koymuş meğer. 🙂

Özgür şefin özel olarak hazırlattığı fırında, dananın arka bacaklarının üst kısmı ve kuyruğunun bir kısmından elde edilen etler (bildiğimiz baldırından işte:)) 18 saat piştikten sonra misafirlere sunuluyor.

Böyle de bir şey çıkıyor ortaya,

Baldır Ataşehir

Baldır Ataşehir’de Nerede?

Öncelikle mekanın konumundan bahsedeyim. Ataşehir’de Ülker Sports Arena’dan Palladium’a doğru giderken göbekteki ışıklardan sonra bir balıkçının önünden ilk sağa giriyorsunuz. Bir anda ben nereye geldim diyebilirsiniz çünkü kendinizi ufak bir mahallenin içinde bulacaksınız. 100 metre sonra solda mekan ile karşılaşacaksınız.

Baldır Menü

Biz acaba yanlış mı geldik derken mekanı görünce attık kendimizi içeri. Neyse mekanı incelemeye menüyle başlayalım.

Baldır Ataşehir ne yenir

Menüyü sevdim. Porsiyon adlandırmaları da çok hoşuma gitti. Biz insan olmadığımız için en düşük erkek porsiyon söylendi tabi ki. 🙂 İlavelerden ben sadece karamelize soğanı tercih ettim. Etin tadını almak için çok da karıştırmamak lazım diye düşünüyorum.

Baldır ayranı ile devam edeyim. Menüde de yazdığı üzere taze nane, salatalık, sarımsak ve süt ile hazırlanmış ayran geliyor masaya.

Baldır Ataşehir yeme içme

O kadar güzel ki, içmeye kıyamazsın, hiç bitmesin istiyorsun, koklaya koklaya içtim ben. 🙂

Baldır Ataşehir'de ne yenirKaşık salata

Baldır Ataşehir'de yeme içme yerleriÇubuk turşusu (Ankara‘dan geliyormuş)

Salatada sadece mor soğan olması bile güzel bir salata için yeterli bence. Çok sade ve iştah açıcı salata hazırlamışlar. Adı üstünde kaşık kaşık yuvarlansın diye düşünmüşler, öyle de oldu. Turşular da çıtır çıtır, sulu ve lezzetliydi. Hepsi çok güzel olsa da hesabı yükseltmemek adına şart ilaveler değiller. Hangisini seçelim derseniz bence kesinlikle “Közzzz” seçilmeli.

Baldır Ataşehir yemek nerede yenir

Salatayı turşuyu her yerde yersiniz ama bu közlenmiş arpacık soğanı ve biber, baldır eti için çok güzel yardımcı lezzet olacaktır. Mutlaka deneyin derim.

Baldır Eti Nasıl?

Etler az yağlı olduğundan, tereyağı ve baharatlarla ekstra lezzet katılmaya çalışılmış, başarılı da olunmuş bence. Ekmekler için de şöyle bir noktaya değineyim, ekmeği koparmak için çektiğinizde üzerindeki çizgili yerlerden kopuyor. Özel hazırlanmış. Kopardığınız her ekmek dilimiyle etten bir parça alarak elle tüketiyorsunuz yemeği. Gerçekten keyfi ayrı oluyor. 🙂

Baldır Ataşehir

Baldır’ı muhteşem bir tatlıyla sonlandırdık. Trileçe!

Baldır Ataşehir tatlı

Bu kadar güzel olduğunu bilmiyordum Trileçe’nin. Bu sade görünümünün altında lezzet fırtınaları var. Benim gibi neredeyse her gün tatlı krizine giren bir adam için mükemmel bir deneyimdi.

Mekanı özetlemek gerekirse, tüm ürünlerin özenle hazırlanmış olduğu, farklı konsept meraklısını tatmin edecek sakinlikte ve güzellikte bir mekan. Ben çok beğendim. Uygun bütçeye göre menü yapmak gerekirse, İnsan Porsiyon – Baldır Ayran – Közzz- Trileçe denenmeli derim.

Baldır Ataşehir’e uğrarsanız bizi de hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Diğer İstanbul’da ne yenir kategorisi mekanları için linke tıklayın.

Baldır Ataşehir

Adres: Barbaros Mahallesi, Barbaros Caddesi, Timur Sokak No: 2/A Ataşehir / İstanbul
Telefon: 0216 470 54 56

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here