Bafra Pide İstanbul: Anadolu Yakasında Bafra Pidesi Nerede Yenir?

Bafra Pide İstanbul: Anadolu Yakasında Bafra Pidesi Nerede Yenir?

Merhaba gözü tok karnı açlar,

Bir Samsunlu için tatlı krizinden, sigara krizinden ve diğer tüm krizlerden daha vurucu bir kriz varsa onun adı pide krizidir!

Eğer burnuna o tereyağı kokusu vurmuşsa, pidenin elinde çıtırdayışını hayal edip duruyorsan, çok geç arkadaşım. Hemen kalkıp gideceksin pideciye!

Benim Bafra pidesi için favori mekanım İstanbul Kartal‘daki Bafra Pide.. İsmi de görüldüğü üzere çok net! İşimiz Bafra pidesi diyor abiler..

anadolu yakasi-bafra-pidecisi

Şatafattan uzak sıradan bir mekan olarak bulacaksınızdır burayı.. Masası, dekoru, ıvırı zıvırı gram cezbetmez sizi baştan söyleyeyim 🙂 Ama pide önünüze gelince işler değişecek.

Mekanın dış görünümü bu.. Meşhuuur dönerci Ali Usta‘nın olduğu sokağın başında burası.. Bakmayın meşhur olduğuna para verilecek döner yok orada.. Neyse oraya daha sonra geleceğim.

bafra-pidecisi-kartal

Pideyi beklerken ufak tefek ikramlar geliyor masaya.. Bana göre baya gereksiz. Zaten pide yemeye gelmişiz 1 milyon kalori alacağız daha ne patates püresini, amerikan salatasını dayıyorsun. Neyse canım istemeyen yemesin.

istanbul bafra pidecisi

kartal bafra pidecisi

Mekana bu ziyaretimde eşim ve oğlum da vardı. Oğlan 10 aylıktı buraya geldiğimizde. İlk pidesini de burada yemiş oldu 🙂 Neyse birer Bafra söyledik, ortaya da bir kuşbaşılı tatlı niyetine..

Bizim cengaverlerin fırına girişi:

bafra-pidecisi-maltepe

Bu da çıkışı 🙂

istanbul'da bafra pidesi nerede yenir

bafra-pidesi-istanbul-anadolu-yakasiBafra Pide Kartal – Kuşbaşılı Pide

Daha önceki pide yazılarımda belirtmişimdir. Bafra pidesi bizde pazar sabahı kahvaltısıdır. Anne iç malzemeyi hazırlar, bol soğanlı kıymalı, mahallenin fırınına gidersin, hamur parasına yaptırırsın pideleri.. İncecik olacak hamur, çıtır çıtır parçalanacak kesilirken.. İçi de bol sulu kalacak.. Yanında da çay içilecek çaaay..

Yazarken özledim lan burayı.. Çok zayıf noktam Bafra pidesi, dayanamıyorum 🙁

Ben gideyim en iyisi.. Sorularınız için Oburhamsi Facebook  sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

Uğrarsanız bizi de hatırlayın..

Sağlıcakla kalın..

Orjinal Bafra Pide
Adres: Cevizli Mahallesi, Tugay Yolu Zuhal Caddesi, No: 75/1 – Cevizli – Maltepe, İstanbul
Tel: 0216 3717300

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın