Ayazma Restaurant: Bozcaada’da Kalamar Dolma Nerede Yenir?

Ayazma Restaurant: Bozcaada’da Kalamar Dolma Nerede Yenir?

Ayazma Restaurant yazımız ile sizler farklı deneyimlerimizi paylaşalım. Genellikle Bozcaada merkezi ile ilgili önerilerde bulunduk. Bu kez Adanın diğer ucuna Ayazma plajına gidiyoruz.

Bozcaada’da ne  yenir”, “Bozcaada rakı balık nerede yapılır” ve “Bozcaada ne yenir gibi bir çok soru alıyoruz. Bozcaada yolculuğuna çıkan insanların “Bozcaada yeme içme” listelerinde en çok merak ettikleri şeylerden biri Bozcaada plajları ne yenir sorusu oluyor. Bu yazımızda sizlere Bozcaada plaj yeme içme yerleri ile ilgili güzel bir restoran önerisinde bulunacağız. Bu yazı sonunda “Bozcaada’da ne yenir” ve “Bozcaada’da plajda ne yenir” sorularının cevabını Ayazma Restaurant sayesinde almış olacaksınız.

Ayazma Restaurant, Bozcaada ne yenirAyazma Restoran Bozcaada

Bozcaada merkezini dikkate almadan değerlendirdiğimizde şüphesiz bölgenin en iyi restoranlarından biridir Ayazma Restaurant.. Çünkü mekan Emrah Ataol tarafından tabiri caizse yeniden yaratılmış.. Aynı zamanda bölgede ismi Juice olan şık bir bara sahip tek mekan.. Akşamları Juice bar‘da kendinizi Küba Havana’da bir bardaymış gibi hissedebilirsiniz.

Ayazma Restaurant, Bozcaada beach plaj barlarAyazma Juice Bar Bozcaada

Ayazma Restaurant konumu itibari ile her türlü deniz mahsulünün en tazesini direkt olarak teknelerden alabiliyor. Büyük ve geniş mekanın ön cephesi uçsuz bucaksız Ege’ye bakıyor. Eğer restoranı akşam saatlerinde tercih ederseniz püfür püfür esen rüzgarın şarkılarını dinleyebilir ve mehtaba karşı yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Ayazma Restaurant, Bozcaada balık nerede yenir

Ayazma Plajı Yeme İçme: Ayazma Plajı Ne Yenir?

Menüde ise yok yok! Biz kuru sarımsak, pul biber, tereyağ ve süzme yoğurttan oluşan sıcak sıcak orijinal İzmir atom ile başlangıç yaptık. Ardından deniz börülcesi, cevizli kabak, Çavuş üzüm yaprak sarma, köpoğlu, torik lakerda, Gelibolu tuzlu sardalye, kalamar dolma ve zeytinli hamsi ançüez mezeleri soframızı şenlendirdi. Hepsi birbirinden enfesti fakat ada kalamar dolma aklımızdan hiç çıkmıyor. Ana yemekte ise tarator sos ile servis edilen Ada kalamar tava, enfes bir ev mantısı ve ızgara köfte yedik. Altın vuruşu ise Ayazma Restaurant‘ın özel tatlısı yufkada helva sarma ile yaptık.

Ayazma Restaurant, Bozcaada kalamar dolma nerede yenir

Ayazma Restaurant, Bozcaada kalamar tava nerede yenir

Ayazma Restaurant, Bozcaada mantı nerede yenir

Ayazma Restaurant, Bozcaada köfte nerede yenir

Ayazma Restaurant, Bozcaada nerede ne yenirAyazma Restaurant – Yufkada helva sarma

Ayazma Restaurant‘ta sunum, servis, lezzet ve hizmet konusunda doruk noktalarda bir deneyim yaşayacaksınız. Mutlaka listelerinize ekleyin Ayazma bölgesinde zaten 6 restoran yer alıyor. İçlerinde bizim görüşümüze göre en kaliteli restoranlardan birisi burası..

Ayazma Restaurant, Bozcaada plajda plajlarda sahilde ne yenir ne içilir

Uğrarsanız bizi hatırlayın. Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve dünyadan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexpo ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızı takip ederek bize destek olabilirsiniz.


Diğer Çanakkale Lezzet durakları için linke tıklayın.

Ayazma Restaurant
Adres: Ayazma Mevkii No: 10 Bozcaada / Çanakkale Telefon: 0505 1 157 157

Emrah AKIN

Gurmex.com kurucusu. Global bir catering şirketinde IT uzmanı. Bundan mütevellit gıda sektörü ile çok haşır neşir. Koyu bir Bursaspor taraftarı ve kongre üyesi. Yemelere ve gezmelere doyamıyor. Hayatının özeti 4 kelime de saklı. Gez, Ye, Dua Et, Sev…

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İçerik

Name

Website

Phone

Facebook ile Yorum Yazın