Ana sayfa Mekan ve Restoran Rehberi Asmaaltı Menemen: Samsun’da Menemen Nerede Yenir?

Asmaaltı Menemen: Samsun’da Menemen Nerede Yenir?

729
0

Asmaaltı Menemen: Samsun’da Menemen Nerede Yenir?

Asmaaltı Menemen yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar.

Daha önce size Samsun-Çakallı’dan bahsetmiştim (Muhtar’ın Yeri). Samsun – Ankara yolu üzerindeki bu bölge menemencileriyle meşhur. Hatta benim şöyle bir iddiam var ki, burada ülkenin en lezzetli menemenleri yapılıyor.

Gelin bu sefer Asmaaltı Menemen’e atalım oltalarımızı.

Asmaaltı Menemen Çakallı,Samsunda menemen nerede yenir
Dediğim gibi bölge şahane menemencilerle dolu. Aşağı yukarı hepsi aynı kalitede menemen yapıyor. Fakat tekrar ediyorum Muhtar’ın Yeri bambaşka. 🙂 Mekanların hepsi alabildiğine salaş ve bu durum beni mekanlara daha da ısındırıyor.

Çakallı menemeni diye bir gerçek var

Burada menemen yerken bir köy evine misafir olmuş gibi hissedebilirsiniz. Zaten işletmenin köy evinden çok farkı yok. 🙂 Arabayı park edip merdivenlerden yukarı çıkarken çok yaşlı bir amcayla teyze bekliyordu beni. “Hoş geldin  evladım.” dediler ve amca hiç sormadan semaverde demlediği çayı getirdi. Uzun yolculuktan sonra çok iyi gelmişti çay. Sonra hemen içeriden oğulları çıktı siparişimi aldı. Teyzem gitti içeri 2 gözlü ocağını yaktı ve başladı menemeni yapmaya. Belli ki babadan oğula geçen ufak işletmelerden bir tanesi burası. Amcayla teyze burayı ayakta tutmak için yıllarını vermiş. Zar zor yürüyorlar ama bırakmamışlar mekanı.

Tahminimce buradaki herkes bağı bahçesinde yetiştirdiği domateslerden bu menemenleri yapıyor. Yanına da taş fırınlarında pişen mis gibi köy ekmeği veriyorlar. Zaten bu saatten sonra yenilen yemekten keyif almamak çok ama çok zor.

Asmaaltı Menemen çakallı kavak

Asmaaltı Menemen, Çakallı menemeni

Asmaaltı Menemen, Samsun en iyi menemenciler

Yemeği yedikten sonra harika dağ manzarasıyla çay içmeye devam ettim. Evime topu topu 1 saat kaldı ama kalkıp gidemiyorum. Bırakamıyorum semaver çayını, keyiften ölüyorum nasıl gideyim! Ardarda içilen çaylardan sonra hesabı istedim. Yanlış hatırlamıyorsam 10-12 liradan fazla ödemedim. Yazık dedim ya! Yazık, İstanbul‘da verdiğimiz tonlarca paraya rağmen bunun yarısı kadar güzel menemen yiyemiyoruz. Bak, İstanbul’un en iyi menemencilerinden biridir Lades Menemen, o bile burada amatör kümede kalır.

Çok seviyorum seni Çakallı, her geçişimde uğruyorum yine uğrayacağım.

Sitede yazdığımız yerlere giden arkadaşlardan çok güzel mesajlar alıyoruz Facebook.com/oburhamsi sayfamızdan. Bu mesajların bizi ne kadar mutlu ettiğini anlatamam.

Siz de uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.

Diğer Samsun Lezzet Durakları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Asmaaltı Menemen

Adres: Dereköy, 55850 Çakallı – Kavak / Samsun
Telefon: 0543 4196590 – 0542 7186579

Gurmex'i instagramda takip edin

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here