Ana sayfa Samsun Ne Yenir İçilir Asmaaltı Menemen Çakallı

Asmaaltı Menemen Çakallı

1595
0

Asmaaltı Menemen yazısıyla merhaba gözü tok karnı açlar.

Daha önce size Samsun-Çakallı’dan bahsetmiştim (Muhtar’ın Yeri). Samsun – Ankara yolu üzerindeki bu bölge menemencileriyle meşhur. Hatta benim şöyle bir iddiam var ki, burada ülkenin en lezzetli menemenleri yapılıyor. Gelin bu sefer Asmaaltı Menemen ‘e atalım oltalarımızı…

Asmaaltı Menemen Çakallı
Dediğim gibi bölge şahane menemencilerle dolu. Aşağı yukarı hepsi aynı kalitede menemen yapıyor. Fakat tekrar ediyorum Muhtar’ın Yeri ve Kel’in Yeri bambaşka. 🙂 Mekanların hepsi alabildiğine salaş ve bu durum beni mekanlara daha da ısındırıyor.

Asmaaltı Çakallı Menemeni

Gelelim Asmaaltı Menemen ‘de yapılan Çakallı menemenine. Öncelikle burada menemen yerken kendinizi bir köy evine misafir olmuş gibi hissedebilirsiniz. Zaten işletmenin köy evinden çok farkı yok. 🙂 Arabayı park edip merdivenlerden yukarı çıkarken çok yaşlı bir amcayla teyze bekliyordu beni. “Hoş geldin  evladım.” dediler ve amca hiç sormadan semaverde demlediği çayı getirdi. Uzun yolculuktan sonra çok iyi gelmişti çay.

Çakallı Asmaaltı Menemen

Sonra hemen içeriden oğulları çıktı siparişimi aldı. Teyzem gitti içeri 2 gözlü ocağını yaktı ve başladı menemeni yapmaya. Belli ki Asmaaltı Menemen babadan oğula geçen ufak işletmelerden bir tanesi. Amcayla teyze burayı ayakta tutmak için yıllarını vermiş. Zar zor yürüyorlar ama bırakmamışlar mekanı.

Tahminimce buradaki herkes bağı bahçesinde yetiştirdiği domateslerden bu menemenleri yapıyor. Yanına da taş fırınlarında pişen mis gibi köy ekmeği veriyorlar. Zaten bu saatten sonra yenilen yemekten keyif almamak çok ama çok zor.

Samsun en iyi menemenciler Asmaaltı Menemen

Yemeği yedikten sonra Asmaaltı Menemen ‘de harika dağ manzarasına karşı çay içmeye devam ettim. Evime topu topu 1 saat kaldı ama kalkıp gidemiyorum. Bırakamıyorum semaver çayını, keyiften ölüyorum nasıl gideyim!

Çakallı menemeni

Ardarda içilen çaylardan sonra hesabı istedim. Yanlış hatırlamıyorsam 25-30 liradan fazla ödemedim. Yazık dedim ya! Yazık, İstanbul‘da verdiğimiz tonlarca paraya rağmen bunun yarısı kadar güzel menemen yiyemiyoruz. Bak, İstanbul’un en iyi menemencilerinden biridir Lades Menemen, o bile burada amatör kümede kalır.

Çok seviyorum seni Çakallı, her geçişimde uğruyorum yine uğrayacağım.

Sitede yazdığımız Asmaaltı Menemen gibi yerlere giden arkadaşlardan çok güzel mesajlar alıyoruz. Bu mesajların bizi ne kadar mutlu ettiğini anlatamam.

Siz de uğrarsanız bizi hatırlayın.

Sağlıcakla kalın.

Diğer Samsun Restoranları için linke tıklayın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Asmaaltı Menemen Adres ve Telefon

Adres: Dereköy, 55850 Çakallı – Kavak / Samsun
Telefon: 0543 419 65 90 – 0542 718 65 79

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleGaziantep Yemekleri: Antep’te Ne Yenir? + 150 YEMEK
Sonraki makaleKarpi Beylerbeyi
Samsun doğumlu, Endüstri Mühendisi. En büyük hobisi Balık avı, 3 değerli sözcüğü "Ye... İç... Balık tut..." Aynı zamanda mekan avcısı ve gurme. Namı diğer Obur Hamsi. Kendisine kalırsa "Ne gurme ne de usta bir avcı... Obur bir hamsi, lezzet deryasında yolcu..."

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here