Ana sayfa Ankara Ne Yenir İçilir Ankara’da Balık Nerede Yenir? Ejder Usta Ankara

Ankara’da Balık Nerede Yenir? Ejder Usta Ankara

1291
0

Ankara’da Balık denildiğinde akla birkaç balık restoranı geliyor. Ejder Usta’da bu balık restoranlarından biri. Geçenlerde Ankara‘da nazik davetleri vesilesiyle son zamanlarda sık sık ismini duymaya başladığım Ejder Usta Balık Restoranına gittim.

Ejder Usta Ankara'da balık restoran
Ejder Usta Balık’ta Bodrum Esintisi…

Mekandan içeri girer girmez Bodrum’da hoş bir balıkçıya girmiş gibi hissettim. Bir Bodrum aşığı olarak bendeki ilk intiba çok olumlu oldu. Modern ve ferah restaurantın özenle dekore edilen iç mimarisinde mavi ve beyaz çok güzel kullanılmış gerçekten…

Ankara deniz mahsulleri ejder usta balık
Ejder usta balık ankara

Restoranda titizlik ile seçilen en taze balık ürünleri, Ege Mutfağının en güzide deniz mahsulleri ve enfes tatlıları her gün büyük bir özen ile hazırlıyorlar.

Ankara Ejder Usta Balık
Ankara'da meze ejder usta

Ankara’da Balık ta Tecrübenin Adı “Ejder Usta”

Ejder Usta bizleri güler yüzle karşıladı ve masamıza kadar eşlik etti. Ardından lezzet şöleni başladı. Fava, Girit Ezme, Domates Salatası gibi çok leziz mezelerin ardından Kalamar Izgara, Ahtapot Salatası, Balık çökertme, Sıcak Şevketi Bostan servis edildi.

Kalamar Ankara'da balık

Özellikle tereyağında kızartılan üzerine tarçın dökülerek servis edilen Keçi Peyniri benim favorim oldu. Tarçının peynire bu derece yakışabileceğini düşünemezdim doğrusu…

Ankara'da balık nerede yenir
Ejder Usta Balık konusunda duayen…

Biz daha ana yemeğe geçemeden bu lezzet şovu ile tıka basa doyduk. Dolayısıyla O efsane ana yemeklere geçemedik bile. Onları da bir daha ki sefere bırakarak mekandan ayrıldık.

Ankara balık restoranları Ejder Usta
Ankara'da balık restoranı

Yılların tecrübesi, Ankara’nın birçok önde gelen mekanının Aşçılarını yetiştirmiş olan Ejder Usta’yı yenilikçi anlayışı ve üstün hizmet standartları sebebiyle tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

Ejder Usta Ankara'da Balık
Ejder Usta Balık Ankara

Mottoları da oldukça anlamlı.. Taze, Enfes, Hızlı…

Ankara’da Balık konusunda genç Aşçıların sizden öğrenecek çok şeyi var Ejder Ustam…

Uğrarsanız bizi hatırlayın. Sevgiyle ve afiyetle kalın.


Bizi takip edin! | Follow us!

Anadolu’dan ve Dünya’dan lezzet notlarımızı paylaştığımız instagram.com/gurmexcom ve facebook.com/gurmex sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.


Ejder Usta Balık Ankara

Adres: Gaziosmanpaşa Mahallesi, Beyaz Zambaklar Sokak No: 9/1 Çankaya / Ankara

Telefon: 0312 468 60 88

Gurmex'i instagramda takip edin
GURMEX DEĞERLENDİRME
Temizlik
Lezzet
Servis Hizmet
Atmosfer
Fiyat Performans
Önceki makaleBaylan Pastanesi İstanbul
Sonraki makaleBelgrad Gezilecek Yerler
1973 Ankara doğumludur. Yükseliş Koleji ve Bilkent Üniversitesi mezunudur. Türkiye'nin önde gelen Enerji Firmalarından Ayen Enerji’de Enerji Uzmanı olarak görev yapmaktadır. Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ankara'nın önde gelen birçok Sivil Toplum Kuruluşunda çeşitli görevlerde bulunmuştur. Ankara Cemiyet ve İş Hayatı içerisinde oldukça aktif olan Kutlu TAMAY, sosyal ve görsel medyayı en aktif şekilde kullanmaya çalışan, gezdiği gördüğü yediği içtiği her yerden, konuştuğu her kişiden kendisine alıntılar yapan, dersler çıkartan ve bu birikimlerini de insanlarla paylaşmaktan keyif alan biridir. Uzun zamandır Ankara’da çeşitli dergi, gazete, web sitesi ve sosyal medya mecralarında mekan ve gurme yazıları yazmaktadır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here